Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczne drzewo Dracena 135 cm

Zniżka
11 %
Pierwotnie
470 zł
Tylko dziś
419 zł z VAT
340,65 zł bez VAT
28 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres piątek, 8 lipca
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta piątek, 8 lipca
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Rodzina Dracén liczy ponad 100 członków. Podczas gdy wiele odmian jest uprawianych jako rośliny doniczkowe, wiele odmian przetrwa na zewnątrz. Kilka z nich rozwija się w duże drzewa, a niektóre, takie jak tzw Lucky Bamboo, pozostają malutkie. Dwa najpopularniejsze gatunki to Dracaena fragrans (Dracena pachnący) i Dracaena marginata (Dracena z podszewką).

Dracena należy również do grupy niewymagających roślin doniczkowych. Gdy roślina jest młoda, jej liście wyrastają bezpośrednio z ziemi. Z biegiem lat dolne liście opadają, a gdy roślina rośnie, tworzy smukły pień pokryty kolistymi bliznami na opadłych liściach. Wierzchołek tworzy gęsta rozeta o długości 30-40 cm, wąskich, lancetowatych, ciemnozielonych liściach. Niektóre odmiany mają wyraźniejszy trójkolorowy wzór w paski z kremowo-zielonym środkiem. Roślina trwa długo i może wytrzymać pewne zaniedbania. Rośnie powoli i nie ma nic przeciwko znacznym zmianom warunków, takich jak wahania czy niska wilgotność.

Występowanie

Dracena to popularna roślina doniczkowa pochodząca z Madagaskaru i innych wysp Oceanu Indyjskiego. Pochodzenie nazwy rośliny pochodzi od starożytnego greckiego słowa drakaina lub „ważka”, dzięki czerwonej gumowatej żywicy w łodygach draceny, którą porównywali do krwi smoka. Kilka wieków temu żywica ta była używana jako pasta do zębów, barwnik i lekarstwo. Dziś nadal jest używany jako lakier i lekki druk. Dracena jest również znana jako Pieśń o Indiach i Pleomele.

Parametry

Nasze sztuczne drzewo Dracena ma wysokość 135 cm, w tym plastikowa doniczka. Dzięki 24 pięknym zielonym liściom, które są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, sprawia bardzo realistyczne wrażenie. Pień ma ciekawy jasnobrązowy kształt z wyraźnymi rowkami. Do jego produkcji użyto plastiku. Sztuczne drzewko Dracena występuje w sztucznej czarnej doniczce z podstawą. Wysokość tej doniczki to 17 cm, średnica 19,7 cm.

Lokalizacja

To drzewo Dracena ozdobi każde wnętrze. Możesz także umieścić go w miejscach, w których żywe rośliny nie przetrwałyby. Dracena nadaje się do sypialni, salonów, hotelowych holi wejściowych, ale także do ciemnych lub wilgotnych środowisk basenów i łazienek. Nie musisz podlewać ani przesadzać naszej sztucznej draceny i nigdy nie będzie rosła, więc miejsce, w którym chcesz ją mieć, nigdy nie stanie się prymitywne.

Połączenie

Możesz uzupełnić samotną roślinę mniejszymi i bardziej zwartymi roślinami, np. Paproć, Potwór lub Shefler. Jeśli szukasz czegoś kwitnącego, polecamy czerwone Anthurium lub białą łopatę. Aby relaks w sypialni był pełen, wprowadza niezbędną harmonię i oczyszcza umysł ze stresu, nie trzeba zapominać o odpowiedniej zieleni, a nasza sztuczna dracena jest idealnym uzupełnieniem tej przestrzeni. Wszystkie wymienione rośliny znajdziesz w naszym e-sklepie.

Parametry

Kod produktu 20261
Wysokość 135 cm
Determinacja wnętrze
Doniczka tylko wewnętrzna wkładka
Wstaw wysokość 17 cm
Średnica wkładki 19.7 cm
Wstaw materiał plastikowy
Liczba łodyg / łodyg 1 ks
Materiał łodygi / łodygi plastikowy
Materiał arkusza plastikowy
Kolor pnia/łodygi jasnobrązowy
Kolor liści zielony
Ochrona przed promieniowaniem UV nie

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!