Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczne drzewo Figowiec/Fikus 150 cm

Zniżka
40 %
Pierwotnie
580 zł
Tylko dziś
349 zł z VAT
283,74 zł bez VAT
Niedostępne
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Figowiec, polska nazwa Fikus, odnosi się tylko do gatunków ozdobnych z tego rodzaju, zwłaszcza tych o twardych, zwykle o blaszce skórzastej, całobrzegiej i błyszczącej na powierzchni, ciemnozielonych, eliptycznych liściach. Rodzina Fikus obejmuje ponad 800 gatunków tropikalnych i subtropikalnych roślin drzewiastych. Figowiec tworzą wtórne pnie z korzeni powietrznych. W naszych warunkach gatunki tropikalne uprawiane są jako rośliny ozdobne. Figowiec pospolity jest subtropikalnym gatunkiem z otoczenia Morza Śródziemnego. Liczne gatunki uprawiane są jako ozdobne, w chłodniejszym klimacie uprawiane jako doniczkowe lub szklarniowe. Figowiec pospolity to drzewo lub krzew liściasty, zwykle dorastający do wysokości 10 m, ale nie więcej niż 15 m. Liście są proste o długości od 10 do 30 cm. Niektóre źródła podają, że jest to roślina jednoliścienna, inne, że jest to roślina dwuliścienna. Miąższ i niedojrzałe owoce są trujące.

Siedlisko
 

Fikus pochodzi z Bliskiego Wschodu i Azji Zachodniej, ale uprawiany jest od czasów starożytnych, a obecnie jest uprawiany na całym świecie jako roślina ozdobna i drzewo owocowe. Figowiec stał się gatunkiem naturalizowanym w lokalnych miejscach w Azji i Ameryce Północnej. Dziś znajdujemy ją udomowioną w pasie terytoriów od zachodniej części Morza Śródziemnego po północno-wschodnie Indie.

Parametry

Nasz sztuczny figowiec ma 150 cm wysokości, łącznie z doniczką. Składa się z naturalnych pni, które są ciekawie ze sobą powiązane. W pierwszej trzeciej pni zaczyna się korona zielono-białych liści. Liście wykonane są z tworzywa sztucznego, które jest niezwykle autentyczne w dotyku. Fikus jest idealną repliką żywej wersji tego figowca. Nasz Fikus dostarczany jest w doniczce o średnicy 17,5 cm, sztuczne podłoże pokryte jest imitacją mchu.

Umieszczenie
 

Twoje otwarte i jasne pokoje bardzo ładnie udekorujesz naszym Figowcem. Dzięki swojemu realistycznemu wyglądowi będzie piękną ozdobą Twojego domu lub biura, , przedpokojów, ale także zaplecza restauracyjnego. Głównym powodem jest to, że może nadać całemu wnętrzu znacznie lepszy wygląd. Pięknie wyróżnia się w wyższych doniczkach. Nasz sztuczny Fikus ci gwarantuje, że doda Twojemu domu podmuch egzotyki.

Kombinacje

Sztuczny Figowiec bardzo dobrze komponuje się z innymi rodzajami drzew figowych , Juką, ale także z różnymi palmami. 
Jeśli obawiasz się, że nie będziesz w stanie umieścić w pokoju żadnej z kwitnących roślin obok tej palmy, to duży błąd, kolorystycznie będzie uzupełniać się ze Skrzydłokwiatem. Polecamy jednokolorową doniczkę i do dekoracji można wprowadzić drewniane trociny lub dekoracyjne kamienie. 
 

Parametry

Kod produktu 20079
Wysokość 150 cm
Determinacja wnętrze
Doniczka tylko wewnętrzna wkładka
Szerokość 35 cm
Wstaw wysokość 14 cm
Średnica wkładki 17.5 cm
Liczba łodyg / łodyg 1 ks
Materiał łodygi / łodygi drewno
Długość gałęzi 5 cm
Szerokość liścia 3.5 cm
Długość liścia 6 cm
Materiał arkusza plastikowy
Kolor oddziału zielony
Kolor liści zielony, biały
Wysokość pnia / łodygi 48 cm
Ochrona przed promieniowaniem UV nie

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!