Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczne drzewo Fikus okrągły 130 cm

Zniżka
12 %
Pierwotnie
430 zł
Tylko dziś
379 zł z VAT
308,13 zł bez VAT
92 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres środa, 24 sierpnia
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta środa, 24 sierpnia
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Figowiec, polską nazwą Fikus, odnosi się tylko do gatunków ozdobnych z tej rodziny, zwłaszcza tych o twardych, błyszczących, ciemnozielonych, eliptycznych liściach. Rodzina Fikus obejmuje ponad 800 gatunków tropikalnych i subtropikalnych roślin drzewiastych. Figowiec tworzą wtórne pnie z korzeni powietrznych. W naszych warunkach gatunki tropikalne uprawia się jako rośliny ozdobne. Figowiec pospolity jest subtropikalnym gatunkiem z basenu Morza Śródziemnego. Figowiec pospolity to drzewo lub krzew liściasty, zwykle dorastający do wysokości 10 m, ale nie więcej niż 15 m. Liście są proste, długości od 10 do 30 cm. Niektóre źródła podają, że jest to roślina jednopienna, inne, że jest to roślina dwuliścienna. Miąższ i niedojrzałe owoce są trujące.

Występowanie

Pochodzi z Bliskiego Wschodu i Azji Zachodniej, ale uprawiana jest od czasów starożytnych, a obecnie jest uprawiana na całym świecie jako roślina ozdobna i drzewo owocowe. Stał się gatunkiem naturalizowanym w lokalnych miejscach w Azji i Ameryce Północnej. Dziś znajdujemy ją udomowioną w pasie terytoriów od zachodniej części Morza Śródziemnego po północno-wschodnie Indie. 
 

Parametry

Nasz sztuczny Fikus ma 130 cm wysokości, łącznie z doniczką. Składa się z 1 pnia, który wykonany jest z naturalnego drewna. Na szczycie pnia znajduje się liściasta korona, która ma kształt kuli. Wokół głównego pnia jest owinięty kawałek cieńszego pnia aby ogólnie uzyskać piękniejszy wygląd Fikusa. Liście zawierające 1312 sztuk są wykonane z plastiku, są równie bardzo realistyczne. Mają naturalny zielony kolor, z białymi brzegami. Jest to idealna replika żywej wersji tego Fikusa. Nasz Fikus dostarczany jest zakotwiony we wkładce ozdobnej o średnicy 20,50 cm. Sztuczne podłoże pokryte jest dekoracyjnym keramzytem.

Umieszczenie
 

Nasz sztuczny Fikus bardzo ładnie wypełni Twoje otwarte i dobrze oświetlone pomieszczenia. Dzięki swojemu realistycznemu wyglądowi będzie piękną ozdobą Twojego domu lub biura i zapomnisz, że ten Fikus jest tak naprawdę sztuczny. Pięknie wyróżnia się na cokołach, w salonach i jadalniach , zawsze w najbardziej reprezentacyjnych częściach mieszkania lub domu. Nasz sztuczny Fikus na pewno przyniesie do Twojego domu kawałek egzotyki.

Kombinacje

Sztuczny Fikus bardzo dobrze łączy się z innymi gatunkami figowców, ale także z różnymi palmami. Jeśli boisz się, że nie będziesz w stanie umieścić żadnej z kwitnących roślin w pokoju obok tej palmy, to duży błąd. Bardzo ładnie komponuje się np. z Helikonią . Ten Fikus się doskonale „rozumie” również z naszymi plastikowymi doniczkami ORIENT z rattanowym wzorem w jaśniejszym, ale i w ciemnym kolorze. Te i wiele innych odpowiednich doniczek znajdziesz również na naszej stronie internetowej.

Parametry

Kod produktu 20085
Wysokość 130 cm
Determinacja wnętrze
Doniczka tylko wewnętrzna wkładka
Wstaw wysokość 22 cm
Średnica wkładki 19.75 cm
Liczba łodyg / łodyg 1 ks
Materiał łodygi / łodygi drewno
Długość gałęzi 4 cm
Szerokość liścia 4 cm
Długość liścia 8 cm
Liczba arkuszy 1312 ks
Materiał arkusza plastikowy
Kolor pnia/łodygi brązowy
Kolor oddziału zielony
Kolor liści zielony, biały
Wysokość pnia / łodygi 65 cm
Ochrona przed promieniowaniem UV nie

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!