Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczne drzewo Dracena 160 cm

Zniżka
8 %
Pierwotnie
500 zł
Tylko dziś
459 zł z VAT
373,17 zł bez VAT
33 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres piątek, 9 czerwca
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta piątek, 9 czerwca
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Dracena to roślina, która do złudzenia przypomina palmę. Interesujące jest to, że niektóre odmiany draceny rosną jak drzewa, a inne jak krzewy, a każdy gatunek ma inny kolor i rozmiar liści. Większość gatunków ma zazwyczaj pomarańczowe korzenie. Liście są sztywne, siedzące lub ogoniaste, przerywane, lancetowate lub podłużne, całe, gładkie, ułożone spiralnie i często w róże na końcach gałązek. Ostrze jest często różnie cętkowane.

Przypisywana jest im zdolność neutralizowania zanieczyszczeń oraz absorbowania związków takich jak formaldehyd. Jednak ze względu na zawartość alkaloidów i saponin jest również toksyczna. Chociaż nie jest to niebezpieczna roślina, nawet niewielkie oblizywanie liści może wywołać wymioty.

Występowanie

Pochodzi z subtropikalnych regionów Afryki i Azji. W naszym kraju Dracena jest uprawiana jako roślina doniczkowa i dorasta do wysokości 150 cm. Dzięki czerwonej gumowatej żywicy w łodygach draceny, którą porównywano do krwi smoka nazwa rośliny pochodzi od starożytnego greckiego słowa drakaina lub „smoczyca”. Kilka wieków temu żywica ta była używana jako pasta do zębów, barwnik i lekarstwo. Dziś nadal jest używana jako lakier i w sitodruku.

Parametry

Nasze sztuczne drzewo Dracena ma wysokość 160 cm, łącznie z doniczką. Dracenę dostarczamy w plastikowej doniczce o średnicy 20,32 cm na powierzchni sztucznego podłoża pokrytej mchem. Składa się z 7 sztucznych łodyg i 60 podłużnych sztucznych liści, nie do odróżnienia od prawdziwych. Liście są naturalnie zielone, na krawędziach stają się czerwone. Zalecamy umieszczenie sztucznego drzewka Dracena w pomieszczeniach, ale można je również umieszczać na zewnątrz, ale tylko w miejscach, które chronią je przed silnymi wiatrami i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Umieszczenie

Dracena to jeden z najpiękniejszych dodatków do wnętrz. Głównym powodem jest to, że może nadać całemu pomieszczeniu znacznie lepszy wygląd, a na poczekanie może Dracena również bardzo ładnie upiększyć przestrzeń. Dracena to tropikalna zielona roślina, która nada Twojemu domowi egzotyczny charakter. Dzięki czystym liniom nadaje się do przewiewnych i minimalistycznych gospodarstw domowych. Jego lokalizacja jest odpowiednia wszędzie tam, gdzie żywa roślina nie miałaby szans na pomyślny wzrost.

Połączenie

Dracena często nie potrzebuje dla siebie towarzysza, ponieważ potrafi świetnie wyróżniać się w samotności. Ale zawsze ją można łączyć praktycznie z każdą zieloną rośliną. Bardzo dobrze się układa jej połączenie z Palmami z naszej oferty, ale połączenie z Fikusem czy Dieffenbachią może być bardzo efektowne. Polecamy wstawić Dracenę w ozdobną doniczkę, którą możesz wybrać z naszej bogatej oferty na naszej stronie.

Parametry

Kod produktu 20073
Wysokość 160 cm
Determinacja wnętrze
Doniczka tylko wewnętrzna wkładka
Wstaw wysokość 20 cm
Średnica wkładki 20.3 cm
Liczba łodyg / łodyg 7 ks
Materiał łodygi / łodygi plastikowy
Wysokość liścia 33 cm
Szerokość liścia 12 cm
Liczba arkuszy 60 ks
Materiał arkusza plastikowy
Kolor pnia/łodygi zielony, brązowy
Wysokość pnia / łodygi 75 cm
Ochrona przed promieniowaniem UV nie
Wstaw kolor czarny

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!