Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczny Filodendron 180 cm

Zniżka
41 %
Pierwotnie
1079 zł
Tylko dziś
639 zł z VAT
519,51 zł bez VAT
37 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres środa, 17 lipca
29,90 zł
Punkty odbioru środa, 17 lipca
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Filodendron to rodzaj roślin z rodziny obrazkowatych, obejmujący ponad 700 gatunków. Są to małe, ale solidne, wieloletnie rośliny o różnorodnych blaszkach liściowych i małych kwiatach w kwiatostanach w kształcie kolbiastego pseudancjum. Owocem są jagody. Filodendron jest szeroko rozpowszechniony wyłącznie w tropikalnej Ameryce. Filodendrony znane są przede wszystkim jako rośliny doniczkowe. Uprawiano szereg odmian. W tropikach uprawiane są również jako odmiany ozdobne na zewnątrz. Filodendrony zawierają 0,7% szczawianu wapnia i po połknięciu powodują podrażnienie układu pokarmowego. W 2018 r. przeklasyfikowano w sumie 21 gatunków do nowego rodzaju Thaumatophyllum, w tym gatunki uprawne T. bipinnatifidum i T. speciosum.

Siedlisko
 

Rodzaj obejmuje około 482 do 538 opisanych i rozpoznanych gatunków, ale łączna liczba jest wyższa i szacuje się na około 700 gatunków. Jest to drugi co do wielkości rodzaj w rodzinie obrazkowatych. Jest szeroko rozpowszechniony wyłącznie w Ameryce tropikalnej, rozciągając się od północnego Meksyku, przez Amerykę Środkową, po Paragwaj i północną Argentynę, a także obejmuje wyspy Karaibskie. Centrum różnorodności gatunkowej znajduje się w Brazylii. Filodendrony zasiedlają umiarkowanie wilgotne siedliska od lasów tropikalnych do przedgórskich lasów deszczowych, słodkowodnych bagnach, brzegach strumieni. Rosną jako epifity lub półepifity na drzewach, jako litofity na skałach i klifach lub jako zioła kłączowe na twardym gruncie lub na bagnach. Poszukują głównie zacienionych siedlisk.

Parametry

Nasz sztuczny Filodendron wraz z doniczką ma wysokość 180 cm. Składa się z 1 pieńka w kolorze jasnozielonym, który jest wykonany z tworzywa sztucznego jak i liście, które jest w dotyku bardzo naturalne. Składa się z 252 sztuk koloru ciemnozielonego, na końcu lekko zbrązowiałego. Jest to idealna replika żywej wersji tej rośliny. Filodendron dostarczany jest w podstawowej plastikowej doniczce o średnicy 20,32 cm wraz ze sztucznym podłożem pokrytym mchem.

Umieszczenie
 

Nasze sztuczne drzewo Filodendron jest przeznaczony do wnętrz, ponieważ nie posiada ochronę UV. Nadaje się do jasnych i otwartych pomieszczeń w mieszkaniu, gdzie jego piękno z pewnością ożywi wnętrze. Dzięki swojej prezentacji doskonale sprawdzi się w holach wejściowych hoteli i restauracji . Doskonale potrafi wyróżnić się, nie potrzebuje towarzysza dla siebie. To idealny zamiennik dla żywej wersji Filodendron.

Kombinacje

Sztuczny Filodendron bardzo dobrze łączy się z innymi gatunkami figowców , ale również z różnymi palmami. Ten Filodendron wspaniale prezentuje się w naszych plastikowych doniczkach RATO z rattanowym wzorem o jaśniejszym, ale i ciemnym kolorze. Znajdziesz je w naszej ofercie. Roślinę w doniczkę możesz także uatrakcyjnić, umieszczając na powierzchni podłoża drewniane wióry, których duży wybór znajdziesz również na naszej stronie internetowej.

Parametry

Kod produktu 20058
Wysokość 180 cm
Determinacja wnętrze
Doniczka tylko wewnętrzna wkładka
Szerokość 8 cm
Średnica wkładki 19.8 cm
Długość pnia / łodygi 100 cm
Liczba łodyg / łodyg 1 ks
Materiał łodygi / łodygi plastikowy
Długość gałęzi 17 cm
Szerokość liścia 9 cm
Długość liścia 17 cm
Liczba arkuszy 252 ks
Materiał arkusza plastikowy
Kolor pnia/łodygi zielony
Kolor oddziału brązowy
Kolor liści zielony
Ochrona przed promieniowaniem UV nie

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!