Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczna palma Livistona mini 160 cm

Zniżka
8 %
Pierwotnie
760 zł
Tylko dziś
699 zł z VAT
568,29 zł bez VAT
Niedostępne
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Palma Livistona pochodzi z Indonezji i Malezji, osiąga wysokość aż 20 metrów. Jej import do nas rozpoczął się stosunkowo niedawno w kategorii palmy ozdobnej. Są to samotne, raczej wyższe palmy z liśćmi w kształcie wachlarza i prostą kłodziną. Zwykle kłodzina jest szorstka – trwale okryta trwałymi nasadami liści o grubości od 5 do 60 cm. Poszczególne segmenty liścia są często rozdzielone na końcu i charakterystycznie zwisające.

Palmy Livistona są często uprawiane jako palmy ozdobne w tropikach i subtropikach. Mają bardzo kolczaste łodygi, ale wraz z wiekiem ciernie na łodygach zmniejszają się. Ten rodzaj palmy jest bardzo popularny na świecie.

Uprawa palmy Livistona jest jednak dość wymagająca, ponieważ preferuje warunki tropikalne. Nie powinniśmy ją jednak wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W naturalnym środowisku małe palmy rosną jako runo leśne. Oznacza to, że otaczająca ich roślinność stwarza dla nich cień. Jeśli jednak roślina jest starsza, a jej szerokie liście osiągają około 50 cm, słońce już nie będzie jej przeszkadzać.

Siedlisko
 

Rodzaj Livistona obejmuje obecnie 28 gatunków. Jest szeroko rozpowszechniony w tropikalnej Azji, Australii i północno-wschodniej Afryce. Obszar ekspansji w Azji rozciąga się od północno-wschodnich Indii i południowych Chin po południową Japonię i przez Indochiny i Filipiny po Sumatrę i Borneo. Rodzaj Livistona carinensis występuje w południowej części Półwyspu Arabskiego w Jemenie oraz w Afryce w północno-wschodniej Somalii i Dżibuti. W północnej i wschodniej części Australii jest rodzaj Livistona szeroko rozpowszechniony i rozciąga się na południową Nową Gwineę. Livistona rośnie w tropikach i subtropikach na wielu różnych siedliskach, w nizinnych i górskich lasach deszczowych, podmokłych torfowiskach i sawannach.

Parametry

Sztuczna palma Livistona ma 160 cm wysokości, razem z doniczką. Składa się z 15 pni z naturalnego drewna i tworzywa sztucznego oraz 41 liści, które są w dotyku naturalne. Liście palmowe bardzo dobrze odwzorowują prawdziwe liście palmowe nie tylko swoim kształtem, ale także naturalnym zielonym kolorem. Dzięki liściom palma wygląda naprawdę pięknie. Żeby palma była jeszcze bardziej naturalna, jej wewnętrzna strona została wyposażona w prawdziwe drewno i prawdziwe włókna. Przeznaczona jest do wnętrz . Dostarczamy ją w doniczce o średnicy 20,3 cm , na powierzchni z imitacją mchu. Polecamy zakup ozdobnej doniczki z naszej oferty.

Umieszczenie
 

Palmy z liśćmi w kształcie wachlarza to jeden z najpopularniejszych rodzajów palm do dekoracji wnętrz ze względu na ich gęstość i niepowtarzalny wygląd. Idealnie nadaje się do pięknej dekoracji w każdym pomieszczeniu. Ta palma jest atrakcyjna bez względu na to, gdzie się znajduje. Wspaniale prezentuje się w jasnych holach lub pomieszczeniach reprezentacyjnych. Te palmy naprawdę upiększają każde pomieszczenie, a jednocześnie nadają mu przyjemnej egzotyki, którą tak bardzo kochamy.

Kombinacje

Polecamy doniczki ozdobne w różnej kolorystyce, które możesz wybrać z naszej oferty. Zalecamy również dobranie odpowiednich materiałów ozdobnych, takich jak: keramzyt, hydro granulat, kamienie ozdobne lub kolorową korę. Te materiały dekoracyjne znajdziesz również w naszej ofercie. Potrafią bardzo ładnie wyeksponować i tym samym podkreślić piękno każdej rośliny, z którą je połączysz.

Parametry

Kod produktu 20002
Wysokość 160 cm
Determinacja wnętrze
Doniczka tylko wewnętrzna wkładka
Wstaw wysokość 17 cm
Średnica wkładki 19.5 cm
Liczba łodyg / łodyg 15 ks
Materiał łodygi / łodygi drewno, plastikowy
Wysokość oddziału 45 cm
Wysokość liścia 20 cm
Szerokość liścia 35 cm
Liczba arkuszy 41 ks
Materiał arkusza plastikowy
Kolor pnia/łodygi brązowy
Kolor oddziału zielony
Kolor liści zielony
Wstaw kolor czarny

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!