Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczne drzewo Ficus 180 cm

Zniżka
10 %
Pierwotnie
630 zł
Tylko dziś
569 zł z VAT
462,60 zł bez VAT
37 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres czwartek, 18 sierpnia
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta czwartek, 18 sierpnia
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Figowiec, polska nazwa Fikus, odnosi się tylko do gatunków ozdobnych z tego rodzaju, zwłaszcza tych o twardych, zwykle o blaszce skórzastej, całobrzegiej i błyszczącej na powierzchni, ciemnozielonych, eliptycznych liściach. Rodzina Fikus obejmuje ponad 800 gatunków tropikalnych i subtropikalnych roślin drzewiastych. Figowiec tworzą wtórne pnie z korzeni powietrznych. W naszych warunkach gatunki tropikalne uprawiane są jako rośliny ozdobne. Figowiec pospolity jest subtropikalnym gatunkiem z otoczenia Morza Śródziemnego. Liczne gatunki uprawiane są jako ozdobne, w chłodniejszym klimacie uprawiane jako doniczkowe lub szklarniowe. Figowiec pospolity to drzewo lub krzew liściasty, zwykle dorastający do wysokości 10 m, ale nie więcej niż 15 m. Liście są proste o długości od 10 do 30 cm. Niektóre źródła podają, że jest to roślina jednoliścienna, inne, że jest to roślina dwuliścienna. Miąższ i niedojrzałe owoce są trujące.

Siedlisko
 

Pochodzi z Bliskiego Wschodu i Azji Zachodniej, ale uprawiana jest od czasów starożytnych, a obecnie jest uprawiana na całym świecie jako roślina ozdobna i drzewo owocowe. Stał się gatunkiem naturalizowanym w lokalnych miejscach w Azji i Ameryce Północnej. Dziś znajdujemy ją udomowioną w pasie terytoriów od zachodniej części Morza Śródziemnego po północno-wschodnie Indie. 
 

Parametry

Nasz sztuczny figowiec razem z doniczką ma 180 cm wysokości. Składa się z 7 pni wykonanych z naturalnego drewna. W pierwszej trzeciej pni zaczyna się pierwsza korona. Druga korona znajduje się na szczycie najwyższego pnia. Liście wykonane są z tworzywa sztucznego, które jest niezwykle autentyczne w dotyku, w liczbie 2420 sztuk. Są idealną repliką liści żywej wersji tego figowca. Kolor liści jest jasno-ciemnozielony z kombinacją kremową na brzegach liści. Nasz Fikus dostarczany jest w doniczce o średnicy 20,32 cm, sztuczne podłoże pokryte jest imitacją mchu.

Umieszczenie
 

Nasz sztuczny Fikus bardzo ładnie wypełni Twoje otwarte i dobrze oświetlone pomieszczenia. Dzięki swojemu realistycznemu wyglądowi będzie piękną ozdobą Twojego domu lub biura i zapomnisz, że ten Fikus jest tak naprawdę sztuczny. Pięknie wyróżnia się na cokołach, w salonach i jadalniach , zawsze w najbardziej reprezentacyjnych częściach mieszkania lub domu. Nasz sztuczny Fikus ci gwarantuje, że doda Twojemu domu podmuch egzotyki.

Kombinacje

Sztuczny Figowiec bardzo dobrze łączy się z innymi gatunkami figowców , ale także z różnymi palmami . Jeśli obawiasz się, że nie będziesz w stanie umieścić w pokoju żadnej z kwitnących roślin obok tej palmy, to duży błąd. Bardzo dobrze komponuje się np. z Guzmanią . Ten Fikus doskonale prezentuje się w naszych plastikowych doniczkach RATO z rattanowym wzorem w jaśniejszym lub w ciemnym kolorze. Znajdziesz je w naszej ofercie. Fikus możesz uatrakcyjnić w doniczce umieszczając na powierzchni podłoża drewniane zrębki, lub też wybrać kamienie ozdobne, których duży wybór również znajdziesz na naszej stronie.

Parametry

Kod produktu 20083
Wysokość 180 cm
Determinacja wnętrze
Doniczka tylko wewnętrzna wkładka
Wstaw wysokość 17 cm
Średnica wkładki 19.8 cm
Liczba łodyg / łodyg 2 ks
Materiał łodygi / łodygi drewno
Wysokość liścia 6 cm
Szerokość liścia 4 cm
Liczba arkuszy 2420 ks
Materiał arkusza plastikowy
Kolor pnia/łodygi brązowy
Kolor oddziału zielony
Kolor liści zielony, biały
Wysokość pnia / łodygi 60 cm
Ochrona przed promieniowaniem UV nie
Wstaw kolor czarny

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!