Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczna paproć Cyathea 90 cm

Zniżka
12 %
Pierwotnie
340 zł
Tylko dziś
299 zł z VAT
243,09 zł bez VAT
33 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres piątek, 1 grudnia
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta piątek, 1 grudnia
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Cyathea to rodzaj dużych paproci drzewiastych. Gatunki Cyathea to głównie paprocie lądowe, zwykle z jedną wysoką łodygą. Szczep rzadko może być rozgałęziony lub pnący. U wielu gatunków w dolnej części pnia tworzy się również włóknista masa korzeni. Najczęściej rośnie w wilgotnym lesie, na wysokości do 1280 m, często w towarzystwie Dicksonii antarctica (dwuwijka antarktyczna) . Masywny, wyprostowany pień ma zwykle do 12 m wysokości, a niektóre osiągają i 20 m, zwłaszcza w Queensland w Australii. Gatunek ten jest jednym z najszybciej rosnących i na wolności dorasta do 15 metrów. Liście są jasnozielone i mogą osiągać długość ponad 4 m.

Występowanie

Cyathea rośnie na całym świecie w tropikalnych i ciepłych regionach o umiarkowanym klimacie, zwłaszcza w wilgotnych górach i lasach deszczowych. Cyathea, która pochodzi z wschodniego wybrzeża Australii, jest jedną z najpiękniejszych paproci drzewiastych. Ma rozszerzenie pantropiczne, początkowo rośnie głównie na wyższych wysokościach, gdzie jest regularnie wyższa wilgotność powietrza i gleby, wtórnie rozprzestrzeniła się na niższe wysokości. Są gatunki, które rosną poza granicami tropików, m.in. w Ameryce Południowej, Nowej Zelandii, Chinach i Japonii niektóre są endemiczne dla określonego pasma górskiego lub wyspy, inne zajmują stosunkowo duży obszar. Rośliny zazwyczaj nie tolerują intensywnego światła słonecznego, najlepiej nadają się do światła rozproszonego, ale osobniki rosnące w głębokim cieniu mają cienki pień, rosną wolniej i są niższe. Gatunki przystosowane do bezpośredniego nasłonecznienia mają grubsze liście, a rośliny występujące w miejscach, w których temperatura spada mają liście pokryte ochronnymi, gęstymi włoskami.

Parametry

Sztuczna palma Cyathea ma około 90 cm wysokości, łącznie z plastikową doniczką, w której jest dostarczana. Średnica doniczki to 17,78 cm. Imitacja podłoża pokryta jest sztucznym mchem. Pień wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, na którym znajduje się 15 plastikowych liści w jasnozielonym i ciemnozielonym kolorze, naprawdę nie do odróżnienia od prawdziwych.

Umieszczenie

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego domu tropikalną atmosferę, powinna być również do niego dodana sztuczna palma Cyathea, jako roślina doniczkowa. Nadaje się do wnętrz i jest idealnym dodatkiem do Twojego mieszkania lub domu . Krótko mówiąc, nadaje się wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczającej ilości światła dla żywej rośliny i gdzie nie można zadbać o żywą roślinę. Naprawdę upiększają każde pomieszczenie, a jednocześnie nadaje mu nutkę egzotyki , którą tak bardzo kochamy.

Kombinacje

Nasza sztuczna palma Cyathea sama w sobie może wyróżniać się w przestrzeni, ale jest też wszechstronna w połączeniu z innymi roślinami. Polecamy łączyć ją z różnymi wariantami paproci, czy palmami, z którymi tworzą harmonijne wnętrze i które znajdziesz również w naszej bogatej ofercie sklepu internetowego. Aby dopełnić całościowy wygląd, zalecamy umieszczenie Cyatheu w ładnej plastikowej doniczce, która będzie kolorystycznie pasować do Twojego wnętrza.

Parametry

Kod produktu 20018
Wysokość 90 cm
Determinacja wnętrze
Doniczka tylko wewnętrzna wkładka
Wstaw wysokość 14 cm
Średnica wkładki 17.5 cm
Długość pnia / łodygi 14 cm
Liczba łodyg / łodyg 1 ks
Materiał łodygi / łodygi plastikowy
Długość gałęzi 19 cm
Szerokość liścia 20 cm
Długość liścia 50 cm
Liczba arkuszy 15 ks
Materiał arkusza plastikowy
Liczba pąków 3 ks
Kolor pnia/łodygi zielony
Kolor oddziału zielony
Kolor liści zielony
Kolor pąka zielony
Wstaw kolor czarny

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!