Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczny zwis Kaladium 80 cm

Zniżka
20 %
Pierwotnie
86 zł
Tylko dziś
68,90 zł z VAT
56,02 zł bez VAT
480 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres wtorek, 23 sierpnia
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta wtorek, 23 sierpnia
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Rośliny liściaste Kaladium (obrażnica) jest rodzajem wieloletnich roślin zielnych, geofitów ryzomowych, z rodziny obrazkowatych, obejmujący 12 gatunków pochodzących z lasów deszczowych środkowych i południowych rejonów tropikalnej Ameryki. Ze względu na tropikalne pochodzenie rośliny trzeba wiedzieć, że powodzenie pielęgnacji zależy w dużej mierze od wilgotności powietrza.

Rośliny w komfortowych warunkach tworzą gęste zasłony. Ich charakterystyczne cechy to duże, sercowate, spiczaste liście, a także nietypowe ubarwienie. Wiosną wyrastają z bulw. Rośliny są wyciągane późną jesienią, aby przetrwać okres uśpienia w okresie zimowym. Na zimę przechowujemy je w suchym piasku lub torfie i utrzymujemy do wiosny temperaturę od 16 do 18°C. Nie mogą jednak całkowicie wyschnąć.

Występowanie

Ponieważ naturalne środowisko Kaladia jest subtropikalne i tropikalne obszary świata, lubi półcieniste, przefiltrowane światło dzienne, ponieważ bezpośrednie światło słoneczne może spalić jej delikatne liście. Lubi wilgotność powietrza. Kaladium esculentum (Caladium esculentum) jest szczególnie bogate w skrobię i w Ameryce Południowej uzyskało status rolnej rośliny uprawnej. Niemniej jednak należy pamiętać, że sok z Kaladia jest toksyczny i może powodować alergie.

Parametry

Sztuczny zwis Kaladia ma 80 cm długości , na jednej plastikowej łodydze znajduje się aż 178 kawałków pięknych ciemnozielonych i jasnozielonych liści z charakterystycznymi białymi żyłkami. Liście są bardzo miękkie w dotyku, mimo że do ich wykonania użyto tworzywa sztucznego. Mają bardzo naturalny, realistyczny wygląd i charakteryzują się przede wszystkim pięknym rysunkiem liści, który jest ich „koroną piękna”. Zwis zawiera trzpień do wbijania, dzięki któremu można go umieścić naprawdę wszędzie.

Umieszczenie

Nasza sztuczny zwis Kaladia jest przeznaczony do wnętrz. Bardzo ładnie można go postawić na półce, ale także w doniczce obok innej rośliny. Nadaje się szczególnie do pionowych stoisk, gdzie wyróżnia się wodospad pięknych liści. Jeśli potrzebujesz wypełnić pustą przestrzeń w swoim wnętrzu, umieść Kaladium w wiszącej doniczce, doda on charakteru całemu pomieszczeniu. Ze względu na to, że nie posiada ochrony przed promieniowaniem UV, nie należy go wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jest odpowiednim zamiennikiem żywej rośliny, ponieważ nie wymaga regularnej pielęgnacji ani podlewania. Rozświetli nawet najciemniejszy zakamarek w Twoim domu.

Kombinacje

Ze względu na to że sztuczny zwis Kaladium, jest rośliną wiszącą, bardzo ładnie będzie się wyróżniać w połączeniu ze zwisami Bluszczu czy Peperomii z naszej oferty. Nie musisz się też bać łączenia tego zwisu z naszymi roślinami kwitnącymi. Na naszej stronie możesz również wybrać ładną ozdobną doniczkę, a także ozdobne kamienie, które sprawią, że Twoja dekoracja będzie wyjątkowa. Jeszcze bardziej piękny zwis Kaladium wyróżnia się w odpowiedniej doniczce.

Parametry

Kod produktu 20236
Determinacja wnętrze
Doniczka nie wliczone
Szerokość 30 cm
Długość 80 cm
Liczba łodyg / łodyg 1 ks
Materiał łodygi / łodygi plastikowy
Długość gałęzi 10 cm
Liczba oddziałów 11 ks
Szerokość liścia 8 cm
Długość liścia 12 cm
Liczba arkuszy 178 ks
Materiał arkusza plastikowy
Kolor oddziału zielony
Kolor liści zielony
Ochrona przed promieniowaniem UV nie
Długość trzpienia 10 cm

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!