Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczny zwis Winobluszcz 80 cm

Zniżka
20 %
Pierwotnie
87 zł
Tylko dziś
69,90 zł z VAT
56,83 zł bez VAT
7385 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres środa, 24 sierpnia
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta środa, 24 sierpnia
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Winobluszcz (dzikie wino) to rodzaj silnie rosnących pnączy ozdobnych należących do rodziny winoroślowatych.

Winobluszcz to drewniejące pnącza z rozgałęzionymi wąsami czepnymi zakończonymi zwykle przylgami, wyrastającymi z węzłów naprzeciw liści. Liście pojedyncze, zwykle klapowane lub złożone – trójlistkowe, lub dłoniastozłożone z 5, rzadziej 7 listków. Drobne kwiaty skupione są w wierzchotkach wyrastających naprzeciw liści lub w wiechach wyrastających na końcach pędów. Kwiaty są obupłciowe, 5-krotne. Kielich jest 5-ząbkowy a korona składa się z 5 wolnych płatków i pręcików jest 5. Owocem jest jagoda. To skromna roślina pnąca, której liście jesienią przybierają barwę czerwieni i żółci. W ciągu roku przyssawki w kształcie wąsów niepozornie rozciągają pędy w całym ogrodzie. Dopiero jesienią Winobluszcz w pełni obudzi się i oczaruje nas kolorem. Winobluszcz jest wyposażony przylgami, dzięki nim często wspina się wysoko na pionowe ściany ceglanych ogrodzeń i budynków.

Występowanie

Jest szeroko rozpowszechniony w Ameryce Północnej i Azji Wschodniej. W Europie sadzona jest tylko jako roślina ozdobna. Sprowadzany był głównie jako roślina ozdobna, służąca do zazieleniania ścian, pergoli.

Nie ma zwiększonych wymagań co do gleby i wilgotności gleby. Można go spotkać w pobliżu osiedli (miast lub wsi), ale także wzdłuż cieków wodnych w lasach łęgowych, gdzie jak liana wspina się na wierzchołki drzew i zarasta je. Rozprzestrzenia się wegetatywnie, ponieważ dobrze ukorzenia się z pędów, gdy łodyga czołga się po powierzchni gleby. Innym sposobem jest generatywne rozprzestrzenianie się poprzez nasiona, które są rozprowadzane przez ptaki zjadające owoce winobluszczu. Obecnie występuje mniej więcej w całej Polsce, ponieważ jest powszechnie sadzona w ogrodach i parkach, skąd wyrasta poza utrzymywanymi częściami do otwartej przestrzeni.

Parametry

Nasz sztuczny zwis Winobluszcz ma 80 cm długości. Ma piękny jesienno-czerwony kolor. Ma jedną plastikową łodygę, na której znajduje się 178 sztucznych liści w czerwonawym kolorze, które są wykonane z delikatnego tworzywa sztucznego, ale są bardzo naturalnie wyglądające. Czerwonawe liście są uzupełnione kilkoma bardziej naturalnymi żółtymi liśćmi, które nadają zwisowi nie tylko ładny kontrast, ale także przyjemny jesienny powiew. Winobluszcz dostarczamy bez doniczki, tylko z ryflowaną łodygą, dzięki której można go łatwo wkomponować w aranżację lub dekorację.

Umieszczenie

Jeśli potrzebujesz ożywić lub upiększyć przestrzeń w swoim wnętrzu , umiejscowienie naszego zwisu Winobluszcz jest niezwykle odpowiednim wyborem wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczającej ilości światła dla żywej rośliny lub gdzie nie można regularnie dbać o żywe rośliny.

Czerwony zwis przeznaczony jest do wnętrza. Będzie wyglądać bardzo efektownie w wiszącej doniczce. W większych łazienkach wyróżnia się pięknie na wannie lub umywalce o szerszych krawędziach. Jest również idealnym dodatkiem do jadalni , oranżerii , kuchni , ale także do salonu gdzie może stanowić atrakcyjną jesienną dekorację.

Kombinacje

Winobluszcz możesz umieścić w ładnej ozdobnej doniczce, a nawet w wybranym przez siebie wazonie. Jeśli wolisz gęstszy wzrost, zalecamy zakup większej liczby tego zwisu i połączenie ich w celu uzyskania pięknego, bogatego bukietu. Aby wyróżniały się efektowne liście, polecamy łączyć go z delikatniejszymi zielonymi zwisami. Bardzo miła kombinacja będzie ze zwisami zielonego Winobluszczu, Ginkgo Biloba lub Pelargonia. Na naszej stronie internetowej możesz kupić różne ozdobne doniczki.

Parametry

Kod produktu 20241
Determinacja wnętrze
Doniczka nie wliczone
Szerokość 30 cm
Długość 80 cm
Liczba łodyg / łodyg 1 ks
Materiał łodygi / łodygi plastikowy
Długość gałęzi 10 cm
Liczba oddziałów 11 ks
Szerokość liścia 10 cm
Długość liścia 10 cm
Liczba arkuszy 178 ks
Materiał arkusza plastikowy
Kolor oddziału zielony
Kolor liści czerwony
Ochrona przed promieniowaniem UV nie
Długość trzpienia 10 cm

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!