Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczny zielony zwis Winobluszcz 80 cm

Zniżka
21 %
Pierwotnie
88 zł
Tylko dziś
69,90 zł z VAT
56,83 zł bez VAT
480 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres środa, 24 sierpnia
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta środa, 24 sierpnia
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Winobluszcz lub starsza nazwa Dzika wino, to rodzaj silnie rosnących pnączy ozdobnych należących do rodziny winoroślowatych.

Winobluszcz to drewniejące pnącza z rozgałęzionymi wąsami czepnymi zakończonymi zwykle przylgami. Liście są proste lub w kształcie dłoni. Drobne kwiaty skupione są w wierzchotkach wyrastających naprzeciw liści lub w wiechach wyrastających na końcach pędów. Kwiaty są obupłciowe, 5-krotne. Kielich jest 5-ząbkowy a korona składa się z 5 wolnych płatków, pręcików jest 5. Owocem jest kulista jagoda. Jest to skromna roślina pnąca, której liście jesienią przybierają wszystkie odcienie czerwieni i żółci. Przyssawki w kształcie wąsów niepozornie w ciągu roku, porozciągają pędy w całym ogrodzie. Dopiero jesienią Winobluszcz obudzi się w pełną piękność. Dzięki płytkom chwytającym często wespnie się wysoko na pionowe ściany ceglanych ogrodzeń i budynków.

Występowanie

Jest szeroko rozpowszechniony w Ameryce Północnej i Azji Wschodniej. Gdzie indziej, m.in. w Europie jest sadzona tylko jako pnącze ozdobne. Sprowadzany był głównie jako roślina ozdobna, służąca do zazieleniania ścian, pergoli (do tworzenia zielonych ścian).

Nie ma zwiększonych wymagań co do gleby i wilgotności gleby. Znajdziemy go w pobliżu osad, ale także wzdłuż cieków wodnych w lasach łęgowych, gdzie podobnie jak Liana wspina się na wierzchołki drzew i zarasta je. Rozprzestrzenia się wegetatywnie, ponieważ dobrze ukorzenia się z pędów, gdy łodyga czołga się po powierzchni gleby. Innym sposobem jest rozsiewanie generatywne przez nasiona, które są rozprowadzane przez ptaki jedzące owoce Winobluszcz. Obecnie występuje mniej więcej w całej Polsce, ponieważ jest powszechnie sadzone w ogrodach i parkach, skąd wyrasta poza utrzymywane tereny.

Parametry

Nasz sztuczny zielony zwis Winobluszcz ma 80 cm długości. Posiada jedną plastikową łodygę, na której znajduje się 178 sztucznych, naturalnych zielonych liści, w różnych odcieniach, a także w rozmiarach, które są naturalnie wyglądające. Dostarczamy go bez doniczki z ryflowaną łodygą, dzięki czemu można go łatwo wkomponować w aranżację lub dekorację.

Umieszczenie

Jeśli potrzebujesz ożywić lub upiększyć przestrzeń w swoim wnętrzu, umieszczenie zielonej rośliny jest niezwykle odpowiednim wyborem wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczającej ilości światła dla żywej rośliny lub tam, gdzie nie ma możliwości regularnej pielęgnacji żywych roślin.

Zwis Winobluszcz został zaprojektowany do wnętrza. W większych łazienkach Wyróżnia się w większych łazienkach, również na wannie lub na zlewie o szerszych krawędziach. Jest również idealnym dodatkiem do jadalni, oranżerii, kuchni , ale również do salonu , gdzie może stanowić atrakcyjną zieloną dekorację ożywiającą przestrzeń.

Kombinacje

Winobluszcz możesz umieścić w ładnej ozdobnej doniczce, a nawet w wybranym przez siebie wazonie. Jeśli wolisz gęstszy wzrost, zalecamy zakup większej liczby kawałków zwisów i połączenie ich w celu uzyskania pięknego, bogatego bukietu. Imponujące są pojedyncze rośliny, a także mniejsze grupy złożone z kilku identycznych osobników. Na naszej stronie internetowej możesz kupić ozdobne doniczki.


Parametry

Kod produktu 20240
Determinacja wnętrze
Doniczka nie wliczone
Długość 80 cm
Liczba łodyg / łodyg 1 ks
Materiał łodygi / łodygi plastikowy
Wysokość oddziału 10 cm
Wysokość liścia 10 cm
Szerokość liścia 9 cm
Liczba arkuszy 178 ks
Materiał arkusza plastikowy
Kolor oddziału zielony
Kolor liści zielony
Ochrona przed promieniowaniem UV nie
Długość trzpienia 10 cm

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!