Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczny jesienny zwis Ginkgo 80 cm

Zniżka
20 %
Pierwotnie
87 zł
Tylko dziś
69,90 zł z VAT
56,83 zł bez VAT
480 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres środa, 6 lipca
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta środa, 6 lipca
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Ginkgo (Miłorząb dwuklapowy) to gatunek drzewa należącego do rodziny miłorzębowatych. Ginkgo rośnie powoli do wysokości 30-40 metrów i może żyć nawet 3000 lat. Zaczyna tworzyć kwiaty dopiero po 20 latach. Korona jest stożkowa lub szeroka. Obecnie hodowane są odmiany ozdobne o cylindrycznej koronie.

Gałęzie i gałązki tworzą ze sobą ostry kąt. Są wyprostowane. Na pniu znajdują się wierzchołki, które w kierunku do góry pomniejszają się. Wiosną są liście jasnozielone, latem ciemnieją, a jesienią maślanożółte. Roślina jest dwupienna, choć wszczepia się gałązki żeńskie w korony drzew męskich (pierwszy taki znany, udany eksperyment przeprowadzono na początku XIX w. w ogrodzie botanicznym w Wiedniu). Kwiaty męskie to żółte kotki o długości 2–4 cm. Pojawiają się późną wiosną. Bardzo mocno pylą; pyłek przenoszony jest na odległość do 1,5 km. Kwiaty żeńskie to dwa nagie zalążki o długości 4 mm. Umiejscowione są na długiej szypułce (4 cm długości) na krótkopędzie. Liczba kwiatów przeważnie jest parzysta. Nie zawsze oba zalążki rozwijają się. Kwiaty żeńskie rosną 2-3 lata, kwitną od marca do kwietnia. Owoce tworzy roślina żeńska. Owoce drzewa są jadalne i po dojrzeniu silnie pachną (dlatego w parkach preferowane są rośliny męskie - stosowane w kuchni orientalnej). Smażone, po namoczeniu w soli fizjologicznej, uważane są za przysmak.

Występowanie

Występowanie tych roślin osiągnęło szczyt w mezozoiku, ale w wyniku trzeciorzędowego chłodzenia zaczyna ich występowanie spadać. Niektórzy eksperci twierdzą, że rozwój rodziny Ginkgo umożliwił w tym czasie ekspansję dinozaurów. Naturalnie występuje tylko na niewielkim obszarze gór Tianmu Shan w Chinach. Jest popularnie sadzone jako drzewo ozdobne w parkach i ogrodach. Jest odporny na patogeny, zanieczyszczenia, suszę i niskie temperatury. O jego wytrwałości świadczy również fakt, że po atakach atomowych na Japonię jako na pierwszym drzewie zaczęło u Ginkgo rosnąć liście. Potrzebuje stanowiska słonecznego, ale toleruje szeroką gamę gleb.

Parametry

Nasz sztuczny zwis Ginkgo ma 80 cm długości. Na jednej łodydze znajduje się 280 liści z tworzywa sztucznego o jesiennym, żółto-pomarańczowym kolorze. To połączenie kolorów tworzy efektowne cieniowanie, które prowadzi do jeszcze lepszego przybliżenia autentyczności. Zwis dostarczany jest bez doniczki, jak ryflowana łodyga, dzięki czemu można go łatwo zastosować do pięknych aranżacji lub różnych dekoracji.

Umieszczenie

Jeśli potrzebujesz ożywić lub upiększyć przestrzeń w swoim wnętrzu, lokalizacja rośliny jest niezwykle odpowiednim wyborem wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczającej ilości światła dla żywej rośliny lub gdzie nie ma możliwości regularnej pielęgnacji żywych roślin.

Sztuczne Ginkgo przeznaczone jest do wnętrz. Każdy liść sam w sobie jest ozdobą, dlatego warto umieścić go tak, aby był dobrze widoczny. Zaletą sztucznego zwisu jest również to, że nie trzeba o niego dbać. Ginkgo można postawić w łazience na szerszych parapetach, półkach, postumentach lub szafkach lub w specjalnych kwietnikach. Jego jasny kolor może być również atrakcyjną jesienną ozdobą.

Kombinacje

Miłorząb można umieścić w ładnej ozdobnej doniczce, a nawet w wybranym przez siebie wazonie. Jeśli wolisz gęstszy wzrost, zalecamy zakup większej ilości gałązek Ginkgo i połączenie ich w celu uzyskania pięknego, bogatego bukietu. Dzięki swojemu kolorowi sztuczny miłorząb doskonale nadaje się do kreatywnego tworzenia pięknych jesiennych dekoracji.

Parametry

Kod produktu 20243
Determinacja wnętrze
Doniczka nie wliczone
Długość 80 cm
Liczba łodyg / łodyg 1 ks
Materiał łodygi / łodygi plastikowy
Długość gałęzi 60 cm
Liczba oddziałów 11 ks
Szerokość liścia 8 cm
Długość liścia 5 cm
Liczba arkuszy 280 ks
Materiał arkusza plastikowy
Kolor oddziału zielony
Kolor liści żółty, pomarańczowy
Ochrona przed promieniowaniem UV nie
Długość trzpienia 10 cm

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!