Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczna roślina Paproć 32 cm

Zniżka
22 %
Pierwotnie
45 zł
Tylko dziś
34,90 zł z VAT
28,37 zł bez VAT
1020 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres piątek, 30 września
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta piątek, 30 września
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

W naszych lasach paproć pospolita osiąga wysokość do 1 metra. Pojedyncze lub podwójnie opierzone liście tworzą kępkę róż w kształcie lejka. Wyrastają z krótkiego, pełzającego, zardzewiałego, włochatego podziemia. Młode wiosenne liście są ciasno zwinięte w spiralę, która stopniowo rozwija się i prostuje w wydłużone ostrze o lancetowatym zarysie. Liście o bogato rozgałęzionych żyłkach mają podobną budowę do liści roślin nasiennych. Paproć nie posiada specjalnej asymilacji i liści zarodników. Zarodniki przykryte fartuchami gromadzą się w pryzmach na spodniej stronie liści. Osuszając wodę, pokrywa zarodników rozdziera się i toruje drogę przez zarodniki. Zarodniki są przenoszone przez wiatr. W odpowiednim miejscu kiełkuje i wyrasta prosty pierwiosnek w kształcie serca, który przenosi narządy rozrodcze. Po zapłodnieniu komórki jajowej powstaje młoda paproć. Samiec paproci rośnie prawie na całym świecie, a miejscami dochodzi do strefy alpejskiej. Gdzieś pod ziemią jest zbierany i używany przeciwko pasożytom jelitowym. Jest to jednak niebezpieczny lek, ponieważ cała roślina, a zwłaszcza jej podglebie, są trujące.

Występowanie

Paprocie należą do najstarszych roślin na świecie. Pozostałości skamieniałości pochodzą sprzed 420 milionów lat. Przez długi czas były nawet najbardziej rozpowszechnionymi roślinami na powierzchni ziemi. Brzmi to niewiarygodnie, ale istnieje ponad 10 000 różnych gatunków paproci. Rosną tam, gdzie choć trochę pada. Nie występują naturalnie, tylko dziko na pustyniach i w miejscach o stałej pokrywie śnieżnej. Paprocie, które są uprawiane jako rośliny doniczkowe, pochodzą z tropikalnych i subtropikalnych regionów świata. Dlatego też nie jest łatwo je hodować w zwykłych słowackich mieszkaniach. Ale nie jest to całkowicie niemożliwe i dlatego mają wielu zwolenników.

Parametry

Nasza sztuczna paproć ma 32 cm wysokości i 30 cm szerokości . Ma jedną łodygę wykonaną z tworzywa sztucznego i 18 liści, których nie da się odróżnić od żywych. Dzięki niepalnemu materiałowi nadaje się do wnętrz . Ochrona przed promieniowaniem UV gwarantuje niezmieniony wygląd i kolor, dzięki czemu możesz używać naszej sztucznej Paproci również na zewnątrz . Pochodzi bez doniczki. Posiada jednak ryflowany trzpień , co znacznie uprości jego aranżację czy dekorację.

Lokalizacja

Nasza sztuczna paproć to doskonały wybór do Twojego mieszkania lub biura w naprawdę wysokiej jakości. Sztuczna roślina ma wiele zalet, a nasza wciąż wygląda na żywa. Możesz umieścić go w miejscach, w których żywe rośliny nie przetrwałyby. Dzięki naszej sztucznej paproci możesz wnieść kawałek zieleni do ciemnych zakamarków lub bardzo wilgotnego środowiska basenów i łazienek. Sztucznej rośliny nie trzeba podlewać, przesadzać ani kiedykolwiek uprawiać, dzięki czemu jej miejsce, w którym chcemy je postawić, nigdy nie stanie się prymitywne, ciasne, zachowa ładny wygląd nawet bez konieczności regularnego kształtowania. Nasza paproć naprawdę nie wymaga prawie żadnej opieki, z wyjątkiem usuwania kurzu z niej tu i tam.

Stanowi ładny dodatek dekoracyjny do wnętrz, ale także na zewnątrz, np. na tarasy, balkony czy altany.

Kombinacje

Sztuczna Paproć to królowa zieleni. Jego prostota i jednocześnie wielkość, w połączeniu np. z Cyprusztkiem czy Eukaliptusem, stworzy tak popularną zieloną oazę. Paproć bardzo ładnie wyróżnia się w strukturalnej doniczce o betonowym wyglądzie. Wszystkie wymienione produkty znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Parametry

Kod produktu 20101
Wysokość 32 cm
Determinacja wnętrze, zewnętrzny
Doniczka nie wliczone
Szerokość 30 cm
Długość pnia / łodygi 7 cm
Liczba łodyg / łodyg 1 ks
Materiał łodygi / łodygi plastikowy
Długość gałęzi 23 cm
Szerokość liścia 9 cm
Długość liścia 25 cm
Liczba arkuszy 18 ks
Materiał arkusza plastikowy
Kolor oddziału zielony
Kolor liści zielony
Ochrona przed promieniowaniem UV tak

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!