Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczna roślina Kalatea 50 cm

Zniżka
22 %
Pierwotnie
50 zł
Tylko dziś
38,90 zł z VAT
31,63 zł bez VAT
600 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres wtorek, 23 sierpnia
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta wtorek, 23 sierpnia
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Kalatea to rodzaj roślin kwitnących z rodziny Marantaceae. Są one powszechnie nazywane kalatea lub roślinami modlitewnymi. Ma piękne wzniesione liście w kształcie wachlarza, delikatnie wybarwione na różne odcienie zieleni. Kształt liści może być okrągły lub podłużny. Dzięki uderzająco pięknemu rysunkowi liści Kalatea jest niezwykłą rośliną doniczkową. Kiedy robi się ciemno, brzegi liści tej rośliny zwijają się do wewnątrz. Dorasta do maksymalnej wysokości 1 metra. Roślina jest wilgotna i ciepłolubna. Temperatura wzrostu to około 20 - 22°C. Zimą spada do 15°C. Wymaga zacienionej lokalizacji. Więcej światła zimą. Kalatea potrzebuje wystarczającej ilości wilgoci i wilgotności.

Występowanie

Kalatea to wiecznie zielona tropikalna bylina pochodząca z lasów deszczowych, głównie z Brazylii. Istnieje około 150 odmian, które są popularnie uprawiane w gospodarstwach domowych, głównie ze względu na atrakcyjne liście. Jednak rośliny te nie zawsze były tylko ozdobą domostw i dumą ich hodowców. Powody, dla których niektóre z nich od lat cieszą się popularnością, są znacznie bardziej prozaiczne. Były używane głównie przez Indian południowoamerykańskich. Indianie wyplatają kosze z liści niektórych roślin z rodzaju Calathea, co jest również związane z pochodzeniem nazwy tego rodzaju. Po grecku kalathos oznacza kosz. Dopiero pod koniec ubiegłego wieku stały się znane. Najpierw do szklarni, a później do gospodarstw domowych.

Parametry

Nasza sztuczna roślina Kalatea ma 50 cm wysokości . Posiada 9 zielonych plastikowych łodyg, które łączą się w jeden trzpień do rowkowania, co ułatwia zastosowanie w różnych aranżacjach i dekoracjach. Zawiera 18 naturalnych zielonych liści z cętkowanym rysunkiem, wykonanych z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które są żywe w dotyku. Roślinę Kalatea dostarczamy bez doniczki.

Lokalizacja

Sztuczna Kalatea przeznaczona jest do wnętrz . Jest idealnym dodatkiem do Twojego domu , biura, a nawet gabinetu . Kalatea doskonale sprawdza się w normalnym mieszkaniu a jednocześnie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości uprawy żywych roślin. Ze względu na niewielką wysokość nadaje się do umieszczenia w widocznym miejscu, np. na stole , komodzie , a nawet w łazience czy toalecie.

Kombinacje

Wnieś trochę zieleni do swojego wnętrza dzięki tej sztucznej roślinie, która wygląda na żywą. Kalateę można łączyć z kilkoma roślinami z naszej oferty. Ciekawe jest jednak połączenie cebulek i bluszczu. Dzięki trzpieniowi do rowkowania można ją łączyć w różne aranżacje czy dekoracje.

Oferujemy również różnego rodzaju donice ozdobne w różnych kolorach. Ich lokalizację i wybór pozostawiamy Twojej wyobraźni.

Parametry

Kod produktu 20253
Wysokość 42 cm
Determinacja wnętrze
Doniczka nie wliczone
Liczba łodyg / łodyg 1 ks
Materiał łodygi / łodygi plastikowy
Wysokość oddziału 15 cm
Liczba oddziałów 9 ks
Materiał oddziału plastikowy
Wysokość liścia 15 cm
Szerokość liścia 10 cm
Liczba arkuszy 18 ks
Materiał arkusza plastikowy
Kolor liści zielony
Ochrona przed promieniowaniem UV nie
Długość trzpienia 8 cm

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!