Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczny soczysty brąz 10 cm

Zniżka
19 %
Pierwotnie
16 zł
Tylko dziś
12,90 zł z VAT
10,49 zł bez VAT
530 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres środa, 24 sierpnia
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta środa, 24 sierpnia
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Sukulent to roślina o mięsistych łodygach, liściach lub podziemnych częściach ciała, przystosowana do życia w suchym środowisku. Każda sukulenta ma zdolność zatrzymywania wody lub składników odżywczych w grudkowatych częściach, dzięki specjalnym grupom komórek w swoim ciele. Takie zapasy utrzymują roślinę przy życiu nawet podczas długich okresów suszy. Okres ten może trwać tygodnie, miesiące, ale także lata. Sukulenty utrzymują wilgoć w mięsistej tkance łodyg, liści i korzeni. Wiele z nich ewoluowało tak, że nie tracą dużo wody. Kolce ograniczają utratę wilgoci, a bulwiaste korzenie zatrzymują wodę. Wielkość i kształt liści zależy od ilości wody. Gdy jest woda, liście puchną, są szorstkie i mięsiste, ale wysychają lub opadają po wyschnięciu. Sukulenty zatrzymują wodę w podziemnych bulwach lub spuchniętych korzeniach. Dzięki temu rośliny te mogą przetrwać długi okres suszy. Poniżej poziomu gruntu woda zanika wolniej, a ryzyko uszkodzenia przez ogień lub zwierzęta roślinożerne jest mniejsze. W niesprzyjających warunkach przestają rosnąć i odpoczywają.

Występowanie

Sukulenty występują na całym świecie z wyjątkiem Antarktydy, od poziomu morza do 5000 m n.p.m. Ich rozkład jest jednak nierównomierny. Preferują półpustynie regionu subtropikalnego, zwłaszcza RPA, Madagaskar i Amerykę Północną. Z drugiej strony omijają pustynie, gęste lasy i bezleśne obszary o umiarkowanym klimacie z ostrymi zimami. Najwięcej sukulentów można znaleźć w Meksyku, w jego centralnej części, na północ od stolicy.

Parametry

Nasz sztuczny soczysty brąz ma 10 cm wysokości. Jego łodyga wykonana jest z zielonego plastiku. Mięsiste liście mają ciekawy czekoladowo-brązowy kolor. Wykonane są z materiału PU. Ta sztuczna roślina występuje bez doniczki, ale zawiera trzpień do rowkowania , dzięki czemu można ją łatwo zastosować w każdej pięknej aranżacji.

Lokalizacja

Ogromną zaletą tych roślin jest to, że nie zajmują dużo miejsca, zmieszczą się na mniejszym parapecie, a miejsce dla nich znajdziemy w bardzo małym mieszkaniu. Wystarczy umieścić dwa lub trzy różne rodzaje sukulentów w prostej, szerokiej i płytkiej doniczce, tworząc nowoczesną aranżację pasującą do każdego pomieszczenia od kuchni , przez łazienkę po biuro .

Kombinacje

Polecamy łączenie sukulentów z różnymi wariantami kolorystycznymi kwiatów lotosu, sukulentów, kaktusów czy innych roślin ozdobnych z naszej oferty, takich jak różne gatunki, agawa czy aloes. Możesz stworzyć ładną dekorację, umieszczając obok siebie różne kolorowe rodzaje sukulentów o różnych odcieniach liści, albo w osobnej doniczce, albo razem w jednej, co jeszcze bardziej podkreśli kolorowy kontrast kolorów. Roślina świetnie prezentuje się np. w szklanym lub glinianym ozdobnym pojemniku.

Polecane doniczki możesz również zamówić na naszej stronie internetowej.

Parametry

Kod produktu 20113
Wysokość 10 cm
Determinacja wnętrze
Doniczka nie wliczone
Szerokość 7 cm
Liczba łodyg / łodyg 1 ks
Materiał łodygi / łodygi plastikowy
Wysokość liścia 3 cm
Szerokość liścia 1 cm
Materiał arkusza plastikowy
Kolor liści brązowy
Ochrona przed promieniowaniem UV nie
Długość trzpienia 3.5 cm

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!