Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczny panel Rozmaryn - 50x50 cm

66,90 zł z VAT
947 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres piątek, 3 lutego
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta piątek, 3 lutego
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Rozmaryn to gatunek krzewu, należący do rodziny jasnotowatych i od dawna jest ważną rośliną leczniczą. Herbata z liści rozmarynu była kiedyś używana do uspokajania nerwów i wzmacniania pamięci, a liście są również używane w perfumerii i gastronomii. Od 1584 roku rozmaryn był używany jako symbol upamiętniający ważne wydarzenia, takie jak ceremonie pogrzebowe i wesela. Rozmaryn to zawsze zielony, gęsto rozgałęziony krzew, który dorasta do wysokości 75 - 150 cm. Ma małe różowe lub niebiesko-fioletowe kwiaty, które wyrastają z rowka liści. Kwitnie od czerwca do sierpnia, czasem po raz drugi wczesną jesienią. Jego krótkie i wąskie, jasnozielone liście przypominają igły. Są równowąskolancetowate, skórzaste, brzegiem podwinięte, na wierzchu ciemnozielone, spodem kutnerowate. Po zmiażdżeniu palcami intensywnie pachną.

Występowanie

Chociaż rozmaryn pochodził pierwotnie z regionu Morza Śródziemnego, obecnie jest uprawiany w innych częściach naszego globu jako roślina ozdobna lub lecznicza i jak przyprawa.

Rozmaryn zaczął być uprawiany w Europie w XV wieku. Był używany jako kadzidło i do tworzenia zapachów i olejków. W średniowieczu był symbolem dziewictwa, a później stał się symbolem miłości i wierności. To były główne powody, dla których rozmaryn jest częścią dekoracji ślubnych, nawet w dzisiejszych czasach używany jest do przypinek weselnych. Historia Rozmarynu sięga czasów przed Szekspirem. Starożytni Egipcjanie, Rzymianie i Grecy uważali go za święte zioło i powszechnie stosowano go do oczyszczania powietrza i zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób.

Parametry

Nasz sztuczny panel Rozmaryn ma piękny naturalny zielony kolor, o wymiarach 50x50 cm . Jego gałązki z małymi listkami wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego z ochroną UV. Wygląda bardzo przewiewnie. Rama nośna każdego panelu składa się z części wykonanych z materiału PE o wymiarach 25x25 cm. W celu łatwego połączenia poszczególne części są na krawędziach uzupełnione klipsami łączącymi w celu łatwego połączenia. Podstawowy panel zawsze składa się z 4 części, więc całkowity wymiar zamawianego panelu to 50x50 cm. Z tyłu każdego panelu znajduje się plastikowa kratka, która ułatwia montaż, a także proste docięcie panelu do żądanego rozmiaru, który można regulować.

Umieszczenie

Sztuczny panel Rozmaryn jest również bardzo dobrą podstawą dla sztucznej zielonej ściany do wnętrz i na zewnątrz. Jest świetnym pomocnikiem przed ciekawskimi sąsiadami. Panel można zamontować na balkonie lub ogrodzeniu, tworząc w ten sposób przyjemny ekran od ruchliwej ulicy. Zaletą sztucznego żywopłotu jest bardzo realistyczne wykonanie, często nie do odróżnienia od naturalnego oryginału, bardzo prosty montaż na istniejącej siatce lub ścianie i praktycznie brak późniejszej konserwacji.

Kombinacje

Panele ze sztucznego rozmarynu można ozdobnie przymocować do ściany we wnętrzu. Uzupełnij je innymi roślinami np. różnymi gatunkami Sukulentów , Paproci , czy roślinami kwitnącymi np. Różami , Petuniami , stworzysz piękny obraz, który przyciągnie każde oko.

Parametry

Kod produktu 30005
Szerokość 50 cm
Długość 50 cm
Ochrona przed promieniowaniem UV tak

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!