Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczny panel Rozmaryn - 50x50 cm

65,90 zł z VAT
947 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
Kurier na adres czwartek, 18 sierpnia
29,90 zł
Punkt dostawy Packeta czwartek, 18 sierpnia
14,90 zł
14 dní na vrátenie Naše produkty nesplnili Vaše očakávania? Napíšte nám a my Vám poskytneme zľavu alebo vrátime celú platbu.
Máte nejakú otázku? V takomto prípade nás neváhajte kontaktovať na čísle +421 2222 000 62 alebo vyplňte kontaktný formulár.

Opis

Charakterystyka

Rozmaryn to gatunek krzewu, należący do rodziny jasnotowatych i od dawna jest ważną rośliną leczniczą. Herbata z liści rozmarynu była kiedyś używana do uspokajania nerwów i wzmacniania pamięci, a liście są również używane w perfumerii i gastronomii. Od 1584 roku rozmaryn był używany jako symbol upamiętniający ważne wydarzenia, takie jak ceremonie pogrzebowe i wesela. Rozmaryn to zawsze zielony, gęsto rozgałęziony krzew, który dorasta do wysokości 75 - 150 cm. Ma małe różowe lub niebiesko-fioletowe kwiaty, które wyrastają z rowka liści. Kwitnie od czerwca do sierpnia, czasem po raz drugi wczesną jesienią. Jego krótkie i wąskie, jasnozielone liście przypominają igły. Są równowąskolancetowate, skórzaste, brzegiem podwinięte, na wierzchu ciemnozielone, spodem kutnerowate. Po zmiażdżeniu palcami intensywnie pachną.

Występowanie

Chociaż rozmaryn pochodził pierwotnie z regionu Morza Śródziemnego, obecnie jest uprawiany w innych częściach naszego globu jako roślina ozdobna lub lecznicza i jak przyprawa.

Rozmaryn zaczął być uprawiany w Europie w XV wieku. Był używany jako kadzidło i do tworzenia zapachów i olejków. W średniowieczu był symbolem dziewictwa, a później stał się symbolem miłości i wierności. To były główne powody, dla których rozmaryn jest częścią dekoracji ślubnych, nawet w dzisiejszych czasach używany jest do przypinek weselnych. Historia Rozmarynu sięga czasów przed Szekspirem. Starożytni Egipcjanie, Rzymianie i Grecy uważali go za święte zioło i powszechnie stosowano go do oczyszczania powietrza i zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób.

Parametry

Nasz sztuczny panel Rozmaryn ma piękny naturalny zielony kolor, o wymiarach 50x50 cm . Jego gałązki z małymi listkami wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego z ochroną UV. Wygląda bardzo przewiewnie. Rama nośna każdego panelu składa się z części wykonanych z materiału PE o wymiarach 25x25 cm. W celu łatwego połączenia poszczególne części są na krawędziach uzupełnione klipsami łączącymi w celu łatwego połączenia. Podstawowy panel zawsze składa się z 4 części, więc całkowity wymiar zamawianego panelu to 50x50 cm. Z tyłu każdego panelu znajduje się plastikowa kratka, która ułatwia montaż, a także proste docięcie panelu do żądanego rozmiaru, który można regulować.

Umieszczenie

Sztuczny panel Rozmaryn jest również bardzo dobrą podstawą dla sztucznej zielonej ściany do wnętrz i na zewnątrz. Jest świetnym pomocnikiem przed ciekawskimi sąsiadami. Panel można zamontować na balkonie lub ogrodzeniu, tworząc w ten sposób przyjemny ekran od ruchliwej ulicy. Zaletą sztucznego żywopłotu jest bardzo realistyczne wykonanie, często nie do odróżnienia od naturalnego oryginału, bardzo prosty montaż na istniejącej siatce lub ścianie i praktycznie brak późniejszej konserwacji.

Kombinacje

Panele ze sztucznego rozmarynu można ozdobnie przymocować do ściany we wnętrzu. Uzupełnij je innymi roślinami np. różnymi gatunkami Sukulentów , Paproci , czy roślinami kwitnącymi np. Różami , Petuniami , stworzysz piękny obraz, który przyciągnie każde oko.

Parametry

Kod produktu 30005
Szerokość 50 cm
Długość 50 cm
Ochrona przed promieniowaniem UV tak

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!