Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Żywopłot czy profesjonalna imitacja?

Żywopłot

Żywopłoty od dawna są używane do określania gruntów. Służą do wyznaczania granic terenu, zapobiegania niepożądanym wjazdom, zapewnienia prywatności i spełnienia   również bardzo ważną rolę w ogólnej estetyce projektu przestrzeni. Sadzenie żywopłotów, różnych gatunków roślin liściastych i zimozielonych , krzewów i drzew. Zależy to od gustu właściciela, odpowiedniego otoczenia, a także od obiektu, którego wygląd uzupełniają. Aby być w dobrym zdrowiu i wyglądzie wymagają od hodowcy dużej wiedzy na temat stosowanych roślin, przydatności siedliska, przydatności gleby i sposobu nawożenia, ilości wilgoci, nasłonecznienia. Duży wpływ na stan i wygląd żywopłotu mają również warunki pogodowe, które w ostatnim czasie były bardzo zmienne. Jest bardzo dotknięty chorobami i szkodnikami. Nawet te, które do niedawna występowały w naszych szerokościach geograficznych sporadycznie lub w ogóle nie występowały.

Profesjonalny żywopłot imitujący

Wiele, jeśli nie wszystkie, z tych problemów można przezwyciężyć przy użyciu profesjonalnej imitacji. Tak jak producenci zajmują się produkcją imitacji roślin, tak samo zajmują się produkcją sztucznych żywopłotów w bardzo szerokim zakresie.

Zastosowanie wysokiej jakości materiałów i najlepszych technologii zapewnia długotrwałą stabilność koloru i kształtu. Bez problemu wytrzymują pogodę. Zastosowane materiały do produkcji dają gwarancję, że imitacje żywopłotów mogą przez długi czas wytrzymać wysokie temperatury, silny mróz, deszcz i długotrwałą wilgotność bez negatywnych konsekwencji. Charakteryzują się stabilnością UV, tzn. są odporne na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Są nawet wykonane z materiałów ogniotrwałych. Są łatwe w utrzymaniu, po prostu bezobsługowe . Dla łatwiejszej obsługi i prostego montażu imitacje żywopłotów produkowane są w postaci paneli w w kilku wymiarach. Panele kwadratowe produkowane są najczęściej w wymiarach 25x25 cm, 50x50 cm i 100x100 cm. Panele prostokątne mają najczęściej wymiary 60x40 cm. Spód składa się z plastikowej siatki, do której przymocowana jest imitacja żywopłotu.

Sama instalacja nie wymaga dużego kunsztu i nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia . Podstawą sztucznego żywopłotu może być ogrodzenie z siatki, drewna, betonu, murowane, kute i blaszane. Dzięki temu można go montować na wszystkich materiałach powszechnie stosowanych do budowy ogrodzeń. Podczas montażu paneli na siatce opcjonalnie stosuje się konwencjonalne opaski kablowe i drut naciągowy. Podczas montażu na innych materiałach stosuje się śruby, odpowiednie kołki, różne haki.

Kolejną dużą zaletą jest imitacja, którą można umieścić w dowolnym miejscu. Jak zielone ściany i obrazy, czyli jak różne grodzie i ekrany. Nadają się do upiększania przestrzeni i nadają im wyższy poziom z estetycznego punktu widzenia. Zgodnie z aktualnymi trendami coraz częściej znajdują zastosowanie przy wykańczaniu wnętrz mieszkań, biur, sal wejściowych i kongresowych, pokoi hotelowych, restauracji, fitness, łazienek, basenów, centrów odnowy biologicznej itp.

Wachlarz imitacji jest szeroki i można zdecydować się na imitację prawdziwej rośliny, która jest realistyczna, lub wybrać panele, które tworzą kolaże – ogrodzenie tworzy zróżnicowana struktura liści w kilku kolorach i rodzajach.

Na zewnątrz imitacje mogą służyć jako klasyczny żywopłot. Aby zwiększyć realistyczny wygląd można je upiększyć różnymi estetycznymi dodatkami, kwiatami, drzwiami, bramami. W połączeniu ze środowiskiem tworzonym przez żywe rośliny pięknie współgrają i tworzą jedną harmonijną całość.

Imitacje są również bardzo praktyczne i nadają się do dopełnienia całościowego wyglądu balkonów, loggii i tarasów. Kolejną istotną zaletą imitacji żywopłotów jest to , że mogą być również wykonane z replik roślin , których nie można uprawiać na zewnątrz. Jeśli zdecydowałeś się na umieszczenie imitacji w środowisku zewnętrznym, warto wybrać produkty wykonane z materiałów PE lub PVC. Produkty te działają znacznie dłużej w środowisku zewnętrznym. Producenci udzielają gwarancji do 10 lat. Wybierając odpowiedni żywopłot imitujący należy pamiętać, że im mniejsze liście i im krótsze pędy, tym mniejsza przejrzystość ogrodzenia.

Widok ładnego wiecznie zielonego „żywopłotu” o każdej porze roku i tak utwierdzi Cię w przekonaniu, że jest to inwestycja, która na pewno się opłaci.