Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

5 wskazówek, jak urządzić idealny taras

Wraz z nadejściem wiosennych wieczorów większość z nas nie może się doczekać siedzenia w ogrodzie lub na tarasie. Tak jak w aranżacji wnętrz prezentowane są nam trendy, tak nie inaczej jest z tarasami i ogrodami. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka trendów, które mogą pomóc w umeblowaniu domu na zewnątrz. Jak mówią, wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu . To właśnie z powodu tej znanej idei musimy starać się dokonywać cudów na niewielkiej przestrzeni, aby jak najlepiej czuć się w ogrodzie.

Nie pozostawiaj wyboru mebli przypadkowi

Dziś jesteśmy przepychani przez różne rodzaje mebli, które nadają się na zewnątrz. Niektóre inspirowane są najnowszymi trendami, inne opierają się na jakości. Pamiętaj, że jakość się opłaca. Mimo to nie chcesz kupować mebli ogrodowych co sezon. Meble ogrodowe są zwykle wykonane z metalu, tworzywa sztucznego lub ich kombinacji. Są również popularne, ale produkty z drewna. Istotne jest, aby meble ogrodowe były łatwe w utrzymaniu, wytrzymywały niepogodę, ale jednocześnie były wygodne i mocne. Stoper nie jest przeznaczony na wygodną wiszącą huśtawkę lub hamak.

Vhodný výber nábytku je veľmi podstatný pri zariaďovaní terasy.
Vhodný výber nábytku je veľmi podstatný pri zariaďovaní terasy.

Kwiaty powinny być grona twojego ogrodu

Jak wiemy, kwiaty często wywołują zupełnie inne i znacznie lepsze ogólne wrażenie. Bardzo popularne są kwiaty takie jak aeonium, ficus, a nawet agawa.

Zaletą tarasu jest możliwość uprawy ziół takich jak mięta, wiciokrzew czy bazylia oraz różnego rodzaju zioła. Nie tylko przyniosą Ci sukces w kuchni, ale także wysadzą cały taras.

Naszą wskazówką, dzięki której pozbędziemy się ciekawskich spojrzeń sąsiadów, jest zdecydowanie wybór drewnianych parawanów. To właśnie te ekrany zapewnią Ci prywatność, zminimalizują nieprzyjemne wiatry i zapobiegną ciekawskim oczom sąsiadów. Na te ekrany można zastosować rośliny pnące, takie jak bluszcz, które zamieniają zwykły kawałek drewna w ciekawą grę naturalnych materiałów z zielenią.

Kvety na Vašej terase dotvoria dokonalý celok.
Kvety na Vašej terase dotvoria dokonalý celok.

Jaki styl jest idealny?

Zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz musi istnieć pewna harmonia. Taras powinien być rodzajem połączenia z ogólną architekturą Twojego domu. Nie zapomnij wybrać odpowiednich płytek. Najodpowiedniejszym wyborem jest oczywiście kostka mrozoodporna, która ma niską nasiąkliwość. Nie wahaj się i postaw na jakość. Najbardziej odpowiednie i najczęściej używane są płytki ceramiczne. Ciekawym elementem są również płytki mozaikowe. Podłoga drewniana nie ma nawet pnia, co wymaga jednak znacznie większej pielęgnacji.

Styl powinien zatem odpowiadać całościowemu projektowi całego domu. Jeśli odpowiada i podąża za projektem domu, tworzy idealną całość i poczujesz się jak w siódmym niebie.

Brnknúť na strunu a inšpirovať sa španielskym štýlom rozhodne nie je na škodu.
Brnknúť na strunu a inšpirovať sa španielskym štýlom rozhodne nie je na škodu.

Nie zapomnij o oświetleniu

Romans przy świecach ma swój urok, ale oświetlenie to coś więcej niż tylko potrzeba. W ofercie znajduje się szereg opraw, od lamp podłogowych po klasyczne oprawy ścienne, a nawet możemy spotkać się z łańcuchami świetlnymi solarnymi.

Osvetlenie dotvorí dokonalý celok.
Osvetlenie dotvorí dokonalý celok.

Żywe kolory kontra nude odcienie ponadczasowego brązu

Gorącą wskazówką jest stosowanie jasnych kolorów, czy to na poduszkach, materacach, które umieszcza się na siedzeniach, czy w akcesoriach. Jasne kolory wywołują w nas uczucie radości i szczęścia i jest to prawdopodobnie główny powód, dla którego ten trend jest bardzo rozpoznawalny.

Jeśli jednak należysz do miłośników jedności i czystości, na pewno nie odejdziesz na bok, jeśli wybierzesz kombinację brązu i jego jasnych odcieni.

Pamiętaj, że istotą jest to, abyś czuł się komfortowo na swoim tarasie.

Žiarivé farby Vás dostanú aj z tej najpochmúrnejšej nálady.
Žiarivé farby Vás dostanú aj z tej najpochmúrnejšej nálady.
Svetlé tóny ulahodia oku nie len Vám, ale aj Vašim hosťom.
Svetlé tóny ulahodia oku nie len Vám, ale aj Vašim hosťom.