Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Top 7 wskazówek, jak sprawić, by twoje biuro było przytulne

Nie jest tajemnicą, że większość życia spędzamy w pracy. Pracodawcy starają się na różne sposoby, aby pracownicy czuli się w pracy jak najlepiej. Różne benefity, ciekawe warsztaty czy owocowe dni tygodnia nie są już niczym nowym. Jednak w dzisiejszym artykule postaramy się podać kilka wskazówek, jak sprawić, by wnętrze miejsca pracy było przytulne.

Lekkość to oczywistość

Nie ma już zatłoczonych pokoi z meblami. Trendem jest tzw. minimalistyczny styl. Dlatego nie stawiaj mebli, które nie są potrzebne w biurach. Strumień kreatywności i pomysłów łatwiej uwalnia się w pomieszczeniu, które charakteryzuje się lekkością. Duże okna, przez które wpadają promienie słoneczne do pomieszczenia z pewnością będą tym, czego naprawdę potrzebujesz w swoich biurach.

Dostatočne presvetlená miestnosť je kľúčom k úspechu.
Dostatočne presvetlená miestnosť je kľúčom k úspechu.

Kolor pokoju

Choć trendem są ponure kolory, takie jak szary, nie zawsze jest to konieczne i podążanie za najnowszymi trendami. Wcale nie, jeśli chcesz zastosować to w pomieszczeniu, w którym rozwija się działalność Twojej firmy. Pewnością, do której na pewno nie podejdziesz, jest ponadczasowa klasyka – biel. Można jednak sięgnąć także po inne jaskrawe kolory, takie jak żółty czy groszkowy, ale tak mocne kolory mogą negatywnie wpłynąć na kreatywność Twoich pracowników. Jak wiemy, gust każdego jest inny i to, co lubisz, może nie pasować do gustu Twoich pracowników. Dodatkowo, jeśli postawisz na biały, ułatwi ci to umeblowanie biura.

Vďaka bielej farbe na stenách budete zaručene spokojní Vy aj Vaši zamestnanci
Vďaka bielej farbe na stenách budete zaručene spokojní Vy aj Vaši zamestnanci

Zapach pokoju nie powinien przytłaczać, ale ekscytować

Nasze zmysły są niezwykle kluczowe w wykonywaniu tej pracy. Chcąc osiągnąć jak najlepszą atmosferę, nie należy zapominać o zapachu. Zalecamy stosowanie świeżych zapachów z lekkim kwiatowym posmakiem. Uważaj jednak, aby zapach nie był zbyt duży. Może to niekorzystnie wpłynąć na uwagę i koncentrację Twoich pracowników. W końcu, jak mówią, czasem mniej znaczy więcej.

Nie umieszczaj zielonego znaku stop

Dobry stary i znajomy. Wielu projektantów zgadza się, że to dzięki roślinom twórcza strona ludzi bardzo się rozwija i działa na pełnych obrotach. Faktem jest, że wielu artystów ma w swoich domach wiele kwiatów.

Nie tylko praktyczna, ale przede wszystkim estetyczna forma pomoże stworzyć kompletną całość, która jest czymś więcej niż tylko pożądaną. Gorącym trendem jest tzw. zielone ściany mogące służyć jako brama wjazdowa do miejsca pracy na korytarzu. Można jednak sięgnąć również po kwiaty o większym wzroście, takie jak bardzo popularna dracena czy figowiec, lub wręcz przeciwnie – mniejsze, takie jak peperomia, język svokrin czy też agawa.

Zeleňou v interiéri rozhodne nešliapnete vedľa.
Zeleňou v interiéri rozhodne nešliapnete vedľa.

Ściana wizji i pomysłów

Dobrze jest mieć w biurze miejsce, w którym zapisuje się pomysły. Może się wydawać, że ta tablica ogłoszeń jest niepokojąca i nie pasuje do ogólnego projektu, ale jest odwrotnie. Taki niepokojący element przełamuje stereotypowe i sterylne środowisko. Umieść taką tablicę ogłoszeń w miejscu, w które najczęściej padają Twoje oczy. Nie zapomnij umieścić znacznika z bliska. Nigdy nie wiesz, kiedy przyjdzie Ci do głowy pomysł, który może być przełomem w Twojej firmie. I spokojnie jutro lub nawet za kilka lat.

Zaujímavé a hlavne praktické ozvláštnenie kancelárskych priestorov.
Zaujímavé a hlavne praktické ozvláštnenie kancelárskych priestorov.

Pomieszczenie powinno być jak najjaśniejsze

Naturalne światło to oczywiście najlepszy wybór. Ale co zrobić, jeśli w Twoim lokalu nie ma wystarczającej penetracji światła naturalnego? Na rynku można znaleźć niezliczoną ilość różnych rodzajów oświetlenia. Należy jednak uważać, aby uzyskany efekt nie powodował plotek, co nie jest celem.

Dostatok svetla je veľmi kľúčová ku koncentrácií Vašich zamestnancov.
Dostatok svetla je veľmi kľúčová ku koncentrácií Vašich zamestnancov.

Nie powinno zabraknąć sali konferencyjnej

Sukces Twojej firmy tkwi w każdym drobiazgu. Sala konferencyjna to kluczowy punkt na dobre. W takim pomieszczeniu zwykle stawia się stół z krzesłami. Czy widzisz, jak wszystkie punkty są ze sobą połączone?

Takto štýlovo a nadčasovo môže vyzerať Vaša konferenčná miestnosť
Takto štýlovo a nadčasovo môže vyzerať Vaša konferenčná miestnosť