Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Kolory 2021 we wnętrzu

Wielu z nas podąża za wyznaczonymi trendami. Niezależnie od tego, czy jest to branża modowa, czy branża zajmująca się projektowaniem. Światowi projektanci jak zwykle przywieźli kolory na bieżący rok, które są zaliczane do hitów roku. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci trendy kolorystyczne, które możesz zastosować w domu.

Szary w połączeniu z jasnożółtym

Dwa kolory, które na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie. Jeśli jednak zastosujesz te dwa kolory do wnętrza, przekonasz się, że w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Te dwa odcienie kolorystyczne w harmonii tworzą idealną całość. Jasnożółty kolor jest uważany za niezwykle pozytywny i optymistyczny kolor. Nawet drobiazg w postaci detalu w dekoracji potrafi zdziałać cuda i przyciągnąć uwagę. Wręcz przeciwnie, szary kolor jest wymagany dla porządnego i ciekawego estetycznie koloru, którego nie może zabraknąć w żadnym wnętrzu.

Jeśli pytasz, jakie dekoracje wybrać dla takiej struktury kolorystycznej, odpowiedź jest prosta. Postaw na klasykę. Kwiaty są zwykle najlepszą ozdobą, która dopełnia projekt, a pokój na pewno będzie wyglądał jak katalog. A jakie kwiaty wybrać? Wybór nalezy do ciebie. Zalecamy jednak sięgnięcie po kwiaty większe .

Elegantná obývacia izba.
Elegantná obývacia izba.

Brązowo-szare odcienie jako prawdziwe uczucie komfortu i ciepła

Nie jest błędem kojarzenie tych odcieni z naturą. Przy wyborze tych odcieni projektanci oparli się na tym, co lubi wiele osób - naturze. Odcienie mają na celu stworzenie poczucia bezpieczeństwa, pomagają się zrelaksować. Wielu pochodzi z obecnej sytuacji, która jest w ciągłym stresie. Dlatego powinieneś budować na tych odcieniach koloru. Uwierz nam, moc kolorów jest spora i czasami nie wystarcza, aby uszczęśliwić i uszczęśliwić w swoim domu.

Jeśli nie odważysz się na tak duże kroki, jak nakładanie farb ściennych, sięgnij po akcesoria w tych odcieniach. Twój fotelik jest w złym stanie i zastanawiasz się nad kupnem nowego? Brązowo-szare odcienie na pokrowcach to element, który przyciąga i jest ponadczasowy.

Czego nie może zabraknąć w salonie o naturalnych odcieniach? Kwiaty! Brąz lub szarość bez pięknej zieleni w postaci kwiatów jest jak filiżanka kawy bez ucha! Dlatego nie zapomnij o kwiatach . Nie tylko są piękne dla oka, ale także mają dobroczynny wpływ na organizm człowieka.

Útulná obývacia izba.
Útulná obývacia izba.

Zielono-niebieski z chłodnym odcieniem

Elegancja i luksus. To właśnie te słowa opisują ten odcień koloru, który w zamierzeniu jest również kolorem 2021 roku. Zrównoważony i spokojny odcień, który doskonale zachęca do wyciszenia umysłu. Ten odcień gwarantuje odpowiednią atmosferę, która jest pożądana w każdym domu.

Jeśli zastanawiasz się, co wybrać do takiego koloru, nie musisz długo czekać na odpowiedź. Do tego odcienia szczególnie nadają się naturalne materiały, takie jak drewno. Stawiaj na klasykę i nie stosuj do wnętrza białych szafek, ale wręcz przeciwnie - zwyczajne drewno, które samo w sobie jest doskonałe. Kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć we wnętrzu o tym dominującym kolorze są złote akcenty w postaci lamp czy nóg na fotelach czy stole konferencyjnym. Ponieważ wybrany kolor ma chłodny wydźwięk, zdecydowanie nie sięgaj po srebrne akcenty. Gdybyś zrobił ten krok, pokój mógłby ostatecznie wyglądać na sterylny i bezduszny - czego oczywiście nie chcemy. Złoty kolor ma ciepły odcień i dlatego pasuje do wybranego odcienia.

Luxusná obývacia izba.
Luxusná obývacia izba.

Beżowy odcień z różowymi odcieniami na znak luksusu

Zastanawiasz się, jak zmienić swój salon w luksusowy pokój, nie tracąc przy tym całej własności? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Ten odcień koloru uchodzi za ponadczasowy i luksusowy. Jeśli zdecydujesz się nałożyć tę farbę na ściany, nie popełnisz błędu. Ponieważ ten kolor jest uważany za ponadczasowy i gustowny, na pewno w krótkim czasie Cię nie znudzi. Kolejną zaletą tego koloru jest to, że jest bardzo miękki i niedowierzający. Dzięki tym funkcjom nie będziesz chciał się zmieniać po miesiącu.

Zalecamy jednak dostrojenie akcesoriów do tego koloru z powrotem do ciepłych tonów. Możesz zrównoważyć złote akcenty z czarnymi drzwiami na szafkach i masz gwarancję, że zadziwisz wielu odwiedzających Twój dom. Możesz również sięgnąć po tapetę, która zawierałaby naturalne motywy, takie jak kwiaty czy liście. Oprócz tapety nie zapomnij o klasycznych kwiatach doniczkowych. Rośliny , jak wiadomo, to obowiązkowy element każdego wnętrza.

Minimalistická obývacia izba.
Minimalistická obývacia izba.

Akwarela niebieski

Miękkie, wyciszone lub tropikalne. Wszystko to zawiera kolor, który również został wybrany jako kolor 2021. Idealny nie tylko do salonu, ale sprawdzi się również w sypialni czy łazience. Może stworzyć niespotykaną grę z ciepłymi lub ziemistymi podtekstami. Jeśli zdecydujesz się na malowanie ścian farbą turystyczną, pokój na pewno będzie charakteryzował się świeżością i egzotyką.

Polecamy dostroić dodatki lub meble w tym odcieniu do wspomnianych już ziemistych i ciepłych tonów. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o kwiatach. Jeśli masz więcej miejsca, zdecydowanie sięgnij po większe kwiaty . Jeśli Twój pokój jest mniejszy, sięgnij po mniejsze kwiaty . Ale zdecydowanie nie zapomnij o kwiatach. Dzięki kwiatom Twój pokój będzie wyglądał równie solidnie i umeblowany jak najwyższej klasy projektant.

Moderná obývacia izba.
Moderná obývacia izba.

Zardzewiały jak wisienka na torcie

Kolor rdzawy charakteryzuje się tym, że kojąco przemawia. Idealnie nadaje się do pomieszczenia, w którym potrzebujesz dużo ciepła i spokoju. Dzięki temu znakomicie pasuje do salonu. Połącz go z drewnem mahoniowym lub wiśniowym, a na pewno będziesz mógł pochwalić się idealnym salonem, który będzie hitem nie tylko w bieżącym roku, ale i kilka lat później.

Decydując się na ten wyjątkowy kolor, niekoniecznie musisz nakładać go tylko na ściany. Możesz zdecydować się na wariant w postaci aplikacji meblowej. Siedzisko często potrafi przykuć uwagę i dlatego jest odpowiednie i ciekawe, jeśli tylko sięgniesz po rdzawy odcień pokrowca na siedzisku.

Originálna obývacia izba.
Originálna obývacia izba.

Interesuje Cię, jakie kolory nazwano kolorami 2020? Możesz przeczytać nasz artykuł, w którym zaprezentowaliśmy kolory minionego roku.