Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Palma areca - wyjątkowość i elegancja

Palma Areca to roślina, której rodowód sięga aż Madagaskaru. W naszym regionie widoczny jest jednak głównie jako klasyczna roślina doniczkowa. Jego łodygi, szczególnie wyprostowane, przypominają unikatową roślinę bambusową. Te łodygi są zwykle zakończone wachlarzowatymi, łukowatymi liśćmi ułożonymi w przeciwnych kierunkach. Liście mogą osiągnąć niewiarygodną długość 1,2 metra.

Z gałęzi palmy wyrastają nowe rośliny. Jeśli roślina rośnie w swoim naturalnym środowisku, może osiągnąć niewiarygodną wysokość 15 metrów. Jednak w środowisku wewnętrznym rośnie tylko do 10% w stosunku do wysokości, gdy rośnie w środowisku naturalnym (150 centymetrów). Rośnie bardzo wolno i jest łatwa w pielęgnacji. Jak każda roślina, Palma Areca przyczynia się do lepszego klimatu, klimatu w pomieszczeniu.

Rozmnaża się przez podział. Jeśli roślina zostanie przesadzona, młode rośliny można łatwo oddzielić od roślin matecznych - tak rozmnaża się Palma Areca. Jednak w celu zwiększenia sukcesu rozmnażania wskazane jest, aby młode rośliny nie przekraczały 30 centymetrów. Palmę Arecu należy przesadzać wiosną co dwa lata, zawsze w większym pojemniku.

W sezonie wegetacyjnym Palma musi znajdować się w dobrze przefiltrowanym miejscu. Zimą jednak nie szkodzi jej nawet pod wpływem bezpośredniego, ostrego światła słonecznego. Palma wymaga temperatury powyżej 16°C, a także wyższej wilgotności.

Wymaga gleby przepuszczalnej, zmieszanej z torfem, piaskiem i liśćmi. Podlewanie Palmę należy podlewać intensywnie, w większych ilościach, ale zimą wymaga mniej wody - wtedy trzeba zmniejszyć ilość wody o około jedną trzecią. Ponieważ ta wyjątkowa roślina wymaga dużej wilgotności, konieczne jest umieszczenie doniczki na misce wypełnionej nawilżającymi kamieniami. Zaleca się nawożenie w okresie wegetacyjnym, czyli latem, klasycznym, płynnym nawozem, rozcieńczonym do stężenia 50%.

Szkodniki i choroby

Należy być świadomym, kiedy na roślinie pojawiają się brązowe końce liści. W szczególności oznacza to, że powietrze w pomieszczeniu jest zbyt suche. W takim przypadku konieczne jest oczywiście zwiększenie wilgotności w pomieszczeniu, w którym znajduje się roślina. Dobrym rozwiązaniem będzie również rozpoczęcie zroszenia liści. Liście, które brązowieją - giną przez rozdarcie, po prostu je złap.

Jeśli masz plamy na roślinie, może być kilka powodów. Może to być przepełnienie rośliny, podlewanie zbyt twardej wody lub nawet ochłodzenie rośliny. Żółknięcie liści spowodowane jest niezrównoważonym, niewłaściwym odżywianiem.

Jeśli liście stają się srebrzyste, najprawdopodobniej roślina zostanie zaatakowana przez szkodnika - roztocza. Nawet w tym przypadku Palme pomoże, jeśli zwiększysz wilgotność.

Źródło informacji: MojeRastliny

Na rynku występuje wiele gatunków Paliem Areca z pojedynczymi gatunkami.

Sztuczny betel Palma Areca ma wysokość 160-170 centymetrów, w tym doniczka o średnicy około 80 centymetrów. Dzięki 50 filigranowym liściom palma wygląda realnie. Jest to bardzo atrakcyjna roślina doniczkowa. Liście są ciemnozielone i jasnozielone, co ułatwia dostrzeżenie świeżych liści. Palma ma 7 sztucznych pni, a liście zaczynają się około 60 cm od ziemi. Palma wygląda bardzo naturalnie i jako całość jest stosunkowo gęsta. Liście można zginać w razie potrzeby. Dostarczona podstawowa doniczka ma wymiary 17 x 20 centymetrów.

Areca betelová.
Areca betelová.

Ta sztuczna palma betelowa Areca jest dostępna w różnych rozmiarach. Dostępna jest w rozmiarach 190 centymetrów i 210 centymetrów.

W przeciwieństwie do betelu Areca, na rynku jest też Areca, która ma 100 centymetrów. Całkowita wysokość dłoni wynosi około 100 cm przy średnicy korony około 50 cm. 27 liści palmowych o różnej długości i szerokości wyposażonych jest w mniejsze 243 liście palmowe. Palme nadaje mu miękki, ale gęsty wygląd. Liście wykonane są z wysokiej jakości materiału. Na szczególną uwagę zasługują drobne szczegóły, takie jak kształt, kolor liści. W dolnej części pnia przetwarzane są drewniane końce łodyg prawdziwych palm. Liście wykonane są z wodoodpornego materiału PE, dzięki czemu roślina ta nadaje się na chronione tereny zewnętrzne. Nie nadaje się do wietrznych miejsc, ponieważ liście mogą się odrywać. W zależności od producenta roślina dostarczana jest w doniczce ozdobnej lub podstawowej plastikowej doniczce. Polecamy odpowiednie nasadzenia i hydrogranulat lub inny materiał wypełniający.

Umelá palma Areca.
Umelá palma Areca.

Sztuczna palma Areca ma około 120 cm wysokości (mierzonej od podłoża) i składa się z 13 tekstylnych liści. Na szczególną uwagę zasługują bardzo ładne, filigranowe prześcieradła tekstylne o różnej długości. Zaczynają nisko nad pulą. Długie liście w górnej części sprawiają, że palma wygląda na bardzo ekspansywną. Liście można dowolnie zginać. Wysokość palmy wraz z doniczką wynosi około 120 cm. Liczba liści palmowych to 13 szt. Średnica dłoni wynosi około 100-120 cm. Początek liści ok. 35 cm.

Palma Areca 120 centimetrov.
Palma Areca 120 centimetrov.

Palmy Areca są jednym z najpopularniejszych rodzajów palm do dekoracji wnętrz ze względu na ich gęstość. Liście palmowe wykonane są z materiału tekstylnego i bardzo dobrze odwzorowują prawdziwe liście. Palma, która pierwotnie pochodziła z lasów tropikalnych, nada Twojemu domowi nieco egzotycznego charakteru. Nasza sztuczna palma arekowa wykonana jest z plastikowych pni w kształcie tuby i lekko żółto-zielonych długich pędów, które niosą lekko zakrzywione liście z płótna. Tekstylne włókno palmowe jest odwzorowane na trzech głównych pniach, dzięki czemu dłoń wygląda jeszcze bardziej realistycznie. Sztuczna palma Areca ma naturalny kolor, kształt liścia i relief liści, dzięki czemu jest bardzo piękną i szczegółową repliką prawdziwej palmy. Wysokość palmy wraz z doniczką wynosi około 150 cm . Średnica dłoni wynosi około 80 - 90 cm. Palma jest wyposażona w 24 liście i 4 pędy. Wielkość liści to około 35 x 25 cm i 47 x 27 cm. Podstawowa doniczka ma wymiary 17 x 20 cm (HxHM). Liście są ściśle związane w celu bezpiecznego transportu. Poszczególne liście są bardzo dobrze wymodelowane i sprawiają, że roślina ta wydaje się realna. Możesz sam określić pełnię lub gęstość palmy i dostosować ją do pożądanego smaku.

Umelá palma Areca vo veľkosti 150 centimetrov.
Umelá palma Areca vo veľkosti 150 centimetrov.

Palmy Areca należą do najpopularniejszych rodzajów palm do ozdabiania przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. Liście wykonane są z płótna, dzięki czemu szczegółowo odwzorowują oryginał. Dzięki 19 drobno wachlarzowym liściom palma ma przyjemną gęstość. Palma Areca ma realistyczny kolor, kształt liści i relief liści, dzięki czemu jest piękną i szczegółową repliką prawdziwej palmy. Całkowita wysokość dłoni wraz z doniczką wynosi 170 cm . Liczba liści na dłoni to 19 sztuk plus 3 nowe pędy. Liście mają wymiary około 55 x 27 cm i są wykonane z płótna. 3 plastikowe pnie pokryte są sztucznym włóknem palmowym. Średnica dłoni wynosi około 90 - 100 cm. Początek liści zaczyna się od około 50 cm.

Palma Areca vo veľkosti 170 centimetrov.
Palma Areca vo veľkosti 170 centimetrov.

Liście palmowe bardzo dobrze kopiują prawdziwe liście. Używając 2 prawdziwych drewnianych pni o różnych wysokościach, które są z wieloma liśćmi palmowymi, ta replika Areca Palm wygląda bardzo gęsto i luksusowo. Liście mają pojedyncze pędy, dzięki czemu można je wyginać według własnych potrzeb (ciasno przylegające i gęste lub dalej oddzielone i przewiewne). Całkowita wysokość to około 225 cm od ziemi przy średnicy około 110 cm. Roślina dostarczana jest w podstawowej plastikowej doniczce. Dostępne są ilustrowane doniczki. Stosując wysoką doniczkę, całkowita wysokość dłoni może z łatwością osiągnąć około 275-300 cm. Palma wyposażona jest w 1100 liści.

Ta wyjątkowa palma, wielkości niesamowitych 225 centymetrów, nadaje się szczególnie do wnętrz restauracji, hal, galerii handlowych i wszędzie tam, gdzie chcesz, aby odniosła sukces.

Palma Areca vo veľkosti 225 centimetrov.
Palma Areca vo veľkosti 225 centimetrov.

W końcu najlepszy. Palmy Areca Royal są wyjątkowe, które rozświetlą każdy zakątek. Oferujemy je w rozmiarach 120 centymetrów i 180 centymetrów .

Jak sama nazwa wskazuje, palma Royal Areca jest królową palmy Areca. Liście palmowe są szczególnie gęste i szerokie, a łodygi wyjątkowo długie. Ze względu na dużą liczbę liści palmowych i wielkość pojedynczych liści, palma ta jest szczególnie ekspansywna i krzaczasta. Dzięki grubości liścia 24 (dla palmy 120 cm) lub 45 (dla palmy 180 cm) sztuczna palma Areca jest jednym z najpopularniejszych rodzajów palm do dekoracji wnętrz. Liście palmowe mają różną długość i zaczynają się krótkimi pędami bezpośrednio nad doniczką. Liście o różnej długości mają pojedyncze pędy, dzięki czemu można je cudownie wygiąć w kształt według własnych potrzeb (ciasno przylegające i gęste lub dalej oddzielone i przewiewne).

Palma Areca Royal vo veľkosti 120 centimetrov.
Palma Areca Royal vo veľkosti 120 centimetrov.
Palma Areca Royal vo veľkosti 180 centimetrov.
Palma Areca Royal vo veľkosti 180 centimetrov.

Dlaczego sztuczna palma areca?

Minimalna pielęgnacja, brak obaw przed inwazją szkodników i nieodróżnienie od klasycznej żywej palmy Areca to tylko drobiazg, który z pewnością przekona Cię do zakupu. Szeroka gama produktów w różnych wzorach zagwarantuje, że nie będziesz w stanie zdecydować, który ostatecznie wyprostuje Twój dom.

Jednak wadą, która jest znikoma, jest to, że sztuczna palma Areca, pomimo swojego piękna i wszystkich zalet, nie może krążyć i poprawiać klimatu w powietrzu.