Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Bonsai - symbioza człowieka i natury

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam ciekawostki dotyczące pięknych bonsai, których na pewno nie może zabraknąć w Waszym domu lub w Waszej firmie. Dowiesz się jednak również korzyści płynących z posiadania sztucznych bonsai oraz podstawowych informacji o niezwykle popularnym ogrodzie Zen, który cieszy się coraz większą popularnością i nie możemy się dziwić.

Znaczenie bonsai

Słowo bonsai pochodzi z języka japońskiego, a jego dosłowne znaczenie to „drzewo w doniczce”. Termin „bonsai” został przyjęty we wszystkich językach świata i odnosi się do drzew rosnących w płytkich doniczkach. Taka roślina powinna wyglądać jak prawdziwe drzewo znalezione w naturze, ale w miniaturowej formie.

Legenda głosi, że cesarz z dynastii Han stworzył prawdziwy mały krajobraz w swojej posiadłości z rzekami i jeziorami, wzgórzami i dolinami oraz pięknymi miniaturowymi drzewami. Bonsai nieustannie fascynuje miłośników roślin na całym świecie. Jeśli już zastanawiałeś się nad jego zakupem, ta informacja zdecydowanie powinna Cię przekonać o słuszności Twojej decyzji.

Bonsai to znacznie więcej niż tylko małe drzewka. Nawet Japończycy i Chińczycy uważali bonsai za źródło skoncentrowanej energii i umieszczali je w ozdobnej niszy podczas świątecznych chwil lub medytacji. Bonsai od dawna jest szanowane w starożytnej sztuce Feng Shui ze względu na zdolność przyciągania energii życiowej do pokoju. Opieka nad nimi to prawdziwa sztuka. To miniaturowe drzewko może potrwać wiele lat, aby osiągnąć prawdziwą formę imitującą dzikie okazy.

Gdzie umieścić te oryginalne elementy?

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego do swojego domu, biura lub restauracji, czas pomyśleć o sztucznym bonsai . Proste sztuczne miniaturowe drzewka oferują wiele korzyści. Najważniejsze z nich to trwałość i minimalna pielęgnacja . Niezależnie od tego, czy w pomieszczeniu, czy na zewnątrz, w małym biurze lub jako poręczny dodatek do restauracji, bonsai pasuje do każdego pomieszczenia i każdego preferowanego stylu. Możesz umieścić sztuczne bonsai nawet tam, gdzie żywy kwiat nie miałby idealnych warunków. Nie należy jednak nakładać sztucznych bonsai na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, aby uniknąć niepożądanego efektu blaknięcia kolorów drzew.

Dbanie o żywe bonsai jest czasochłonne, ale także wymagające finansowo. Zaletą sztucznych roślin jest jednorazowy zakup. Dodatkowo nie będziesz ponosił kosztów związanych z dbaniem o przycinanie, nawożenie czy podlewanie. Kupując sztuczne bonsai, masz gwarancję zaoszczędzenia znacznej kwoty.

Wszystkie nasze produkty są odpowiednie dla osób, które cierpią na alergie, a żywe drzewa lub kwiaty mogą powodować problemy zdrowotne.

Ogród zen i jego znaczenie

Ogród Zen łączy naturę z tradycyjnymi wierzeniami, które podkreślają głęboką kontemplację. Te niepowtarzalne ogrody zbudowane są głównie ze starannie ułożonych jeden na drugim kamieni, mchu lub żwiru. Ogrody występują głównie w mniejszych projektach, dzięki czemu cała uwaga skupia się na tym małym kawałku spokoju i piękna w jednym.

Nie chodzi tylko o piękno, ale przede wszystkim o niezastąpione głębsze znaczenie. Ogród powinien być miejscem, w którym można osiągnąć maksymalny spokój po męczącym dniu. Po dodaniu elementu Zen uczucie snu następuje tak, jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Jak wiemy, w tradycyjnym ogrodzie zen nie ma wielu różnych kwiatów czy drzew. Spotykamy tu głównie klasyki takie jak drzewka bonsai , czy różne wersje drzewek o mniejszym wzroście. Jedną z największych zalet sztucznych bonsai lub roślin jest ich prawdziwy wygląd. Jakościowe imitacje wyglądają bardzo realnie i czasami bardzo trudno je odróżnić od żywych. Bardzo dobrze zachowują swoje pierwotnie zaprojektowane kształty lub kolor. Ponieważ nie ma wzrostu, nie musisz się martwić o podlewanie, nawożenie czy przycinanie. Przez kilka lat syntetyczne drzewo będzie wyglądało prawie tak samo, jak w momencie zakupu. Do utrzymania liści, pnia i doniczki wystarczy maksymalnie kilka minut tygodniowo.

Pożądanym efektem jest nie tylko maksymalny spokój, ale także rozbudzenie zmysłów. Komórki węchowe są szczególnie zadowolone z kojących zapachów kwiatowych, takich jak lawenda czy jaśmin.