Skontaktuj się z nami info@hk-green.pl

Sztuczne drzewo Dracena 135 cm

439z VAT
40 szt w magazynie do natychmiastowej wysyłki
W Twoim domu poniedziałek, 27 września

Opis

Charakterystyka

Dostaniesz się bardzo szybko wiedzieć Dracen, bo na pierwszy rzut oka ma wygląd proste, że to nic specjalnego. Dzięki charakterystycznym liściom w kształcie miecza i minimalnym wymogom pielęgnacyjnym Dracena jest niemal idealną rośliną doniczkową . Rośnie naturalnie tylko w ciepłym klimacie. Choć w środowisku naturalnym osiąga przyzwoitą wysokość, we wnętrzu jest znacznie mniejszy. Pochodzi z tropikalnych części Afryki, gdzie jego wysokość dochodzi do 15 metrów, podczas gdy we wnętrzu ma 1 – 1,8 m wysokości. Na rynku jest kilka odmian do wyboru. Interesujące jest również to, że każdy gatunek ma inny kolor i rozmiar liści. Charakteryzuje się czystymi liniami, dzięki czemu nadaje się do domów, które są przestronne i minimalistyczne.

Występowanie

Pochodzi z subtropikalnych regionów Afryki, Azji, Madagaskaru i innych wysp Oceanu Indyjskiego. Pochodzenie nazwy rośliny pochodzi od starożytnego greckiego słowa drakaina lub „ważka” dzięki czerwonej gumowatej żywicy w łodygach draceny, którą porównywano do krwi smoka. Dawno, dawno temu żywica ta była używana jako pasta do zębów, lekarstwo lub barwnik. Dziś nadal jest używany m.in. w druku fotograwiurowym. Dracena to jedna z najskuteczniejszych roślin doniczkowych, która jest w stanie poprawić jakość powietrza w naszych domach, oczyszcza powietrze z formaldehydu, benzenu, tlenku węgla, trichloroetylenu, ksylenu i dymu papierosowego. Interesujące jest to, że niektóre odmiany draceny rosną jako drzewa, a inne jako krzewy.

Parametry

Wnieś trochę zieleni do swojego wnętrza dzięki tej sztucznej dracenie, która wygląda na żywą. Dracena ma wysokość 135 cm i jest idealnym sposobem na ożywienie wnętrza . Posiada cztery pnie, które są przymocowane do podstawowej doniczki . Powierzchnia podłoża w doniczce podstawowej pokryta jest imitacją mchu. Średnica tej doniczki to 17,78 cm. Środek liści jest pomarańczowy, który stopniowo przechodzi w zieleń, a brzegi liści znów są pokryte pomarańczą. Liście są wykonane z plastiku, ale wyglądają jak żywe w dotyku. Ich liczba to 92 szt.

Lokalizacja

Dracena jest idealna dla tych, którzy chcą mieć rośliny w swoim domu, ale nie mają czasu na ich pielęgnację. Sztuczne drzewko Dracena przeznaczone jest do wnętrz. Jest to idealne akcesorium czy dla domu, biura lub operacji. Przyjmiecie to szczególnie tam, gdzie nie docierają promienie światła dziennego.

Kombinacje

Polecamy łączenie Dracen z różnymi innymi produktami z naszej oferty. Jeśli chcesz stworzyć zieloną kompozycję, nie wahaj się sięgnąć np. Ficus , Bamboo Madagascar. W takim zestawieniu możesz stworzyć piękną zieloną oazę spokoju. W naszej ofercie znajdziesz również szereg ozdobnych donic, w których Twoja Dracena będzie się ładnie wyróżniać.

Parametry

Kod produktu 20072
Wysokość 135 cm
Determinacja wnętrze
Doniczka tylko wewnętrzna wkładka
Wstaw wysokość 15 cm
Średnica wkładki 17.9 cm
Liczba łodyg / łodyg 2 ks
Materiał łodygi / łodygi plastikowy
Wysokość liścia 38 cm
Szerokość liścia 7 cm
Liczba arkuszy 92 ks
Materiał arkusza plastikowy
Kolor pnia/łodygi brązowy
Kolor liści zielony, czerwony
Wstaw kolor czarny

Opinie

0 z 5
Ten produkt nie ma ocen. Oceń to jako pierwszy!